وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

اختلاف سنی کمی تا قسمتی معکوس

ازدواج با دختری که کمی بزرگتر است ، می تواند مشکل ساز باشد؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ازدواج

سوال کاربر : سلام ،بنده مدتی است که به دختری علاقه مند شده ام که یک و نیم سال از من بزرگتر است . البته ایشان از علاقه من بی اطلاع هستند . تحقیقاتی که پیرامون ایشان داشته ام و مشاهداتم نشان می دهد که در بسیاری از مسائل با یکدیگر اشتراک داریم .خانواده من هم مشکل چندانی با این مسئله ندارند و تصمیم را به خودم واگذار کرده اند من مطالعات بسیاری در حوزه انتخاب همسر داشته ام و ملاک هایم را برای انتخاب همسر می دانم . ایشان در بسیاری از موارد نمرات بالایی از ملاک های من کسب کرده اند .تنها مسئله ای که در آن مشکوک هستم بحث سن و سال است که عرض کردم .

پاسخ مشاور تبیان: دوست عزیز تاکید ما بر بزرگتربودن پسر از دختر است اما باتوجه به مسائلی که مطرح کردید،  این اختلاف، زیاد نمی تواند ایجاد مشکل کند مگر اینکه به لحاظ عقلی و عاطفی فرد مورد نظر با سن تقویمیش فاصله زیادی داشته باشد.
فاصله سن تقویمی و سن واقعی می تواند بیشتر یا کمتر باشد و اگر این تفاوت ها با سن شما و رفتارها و طرز فکر شما هم کاملا مشهود باشد اینجاست که ممکن است برایتان مشکل ساز شود.برای مثال اگر ان خانم چند سالی از سن تقویمی شان پخته تر باشند و شما هم کمتر از سن شناسنامه ای تان باشید، تفاوت تان خیلی مشهود و مشکل ساز می شود. 

بنابراین به نظر می رسد لازم باشد بیش از اینکه به مساله سن بپردازید،  میزان شناخت تان را از ایشان بالا ببرید. حتما قبل از تصمیم جدی از مشاوره و تست های مربوط به ازدواج کمک بگیرید. درتمام مراحل آشنایی هم مراقب این موضوع باشید که نگذارید علاقه مندی عاطفی زیادی در شما و دختر خانم ایجاد شود که پاسخ نهایی تان را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع: پرسش و پاسخ های عمومی تبیان
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین