تبیان، دستیار زندگی
مدیر روابط عمومی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان با بیان اینکه نباید از قرآن کریم تنها بعنوان یک مجموعه نفیس در شبهای قدر بهره برد گفت ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رشد و درک مفاهیم قرآنی، نیازمند همکاری بیشتر سازمان ها و نهادهای فرهنگی و قرآنی کشور است

رشد و درک مفاهیم قرآنی  با همکاری نهادها و سازمان ها

قرآن بسته به روی سر گذاشتن  و عدم آگاهی به داشته های گوهر بار آن و غفلت از درک و عمل صحیح به رهنمونهای این موعظه الهی آفتی غیر قابل جبران است.

مدیر روابط عمومی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان با بیان اینکه نباید از قرآن کریم تنها بعنوان یک مجموعه نفیس در شبهای قدر بهره برد گفت : بایستی با همکاری بیشترسازمانها و نهادهای فرهنگی و قرآنی کشور مسیر دوری از مفاهیم قرآنی و عمل به آن در سطوح مختلف جامعه را مورد بررسی قرار داده و با برنامه ریزی صحیح و جذاب راهکارهای نوینی برای جذب محتوای قرآنی و درک مفاهیم غنی آن ارایه و خلق نماییم.

علیرضا بابایی با اشاره به اینکه جهان امروز تشنه معارف قرآنی است و بایستی صفحات این کتاب آسمانی را در تمام فایل ها و  صفحات مانیتورهای جهانی و جوانان باز کرد افزود: موسسه تبیان وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی با توجه به اهداف و رسالت انسان سازی خود و بهره گیری از روشهای نوین و جذاب مبتنی بر فناوری اطلاعات در جهت تولید محتوای قرآنی برای تمام سطوح سنی گام برداشته و در این راستا اقدام به ایجاد و  ارائه محتوا در حوزه های تولید نرم افزار، تولید محتوای فرهنگی و قرآنی در سایت و دسترسی در محیط شبکه اینترانت در سراسر کشور نموده است.

وی با تشریح برنامه های ویژه ماه مبارک رمضان موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان و همچنین برنامه های این موسسه در نمایشگاه قرآن کریم خاطر نشان کرد: ختم قرآن اینترنتی و ویژه نامه ماه مبارک رمضان که شامل صوت و تصویر، تفسیر صوتی آیت الله جوادی آملی، ترتیل و تلاوت قرآن کریم با صدای قاریان شناخته شده، مناجات، شنیدنی  های قرآنی، احکام روزه، تصاویر ویژه و آلبوم بسم الله را از جمله محتوای تولیدی جدید در سایت این موسسه عنوان کرد که از طریق مراجعه به آدرس اینترنتی www.tebyan.net  برای روزه داران و کاربران قابل دسترسی می باشد.

علاوه بر این موضوعات سه ویژه نامه برای 15 رمضان، شب های قدر، عید فطر و یک ویژه نامه برای ماه مبارک رمضان نیز در نظر گرفته شده است.

رشد و درک مفاهیم قرآنی  با همکاری نهادها و سازمان ها

بابایی با اشاره به دیگر برنامه های فرهنگی تبیان در طول ماه مبارک رمضان ادامه داد: مسابقاتی با موضوع عکس رمضان با تلفن همراه و برگزاری جام فوتبال دستی رمضان از فضای مجازی در فضای حقیقی ویژه کاربران پیش بینی شده که با استقبال خوبی مواجه شده است.

مدیر روابط عمومی موسسه فرهنگی اطلاع رسانی تبیان با بیان اینکه این موسسه در زمینه تولید نرم افزار های قرآنی و فرهنگی توانسته تولیدات تازه ای را روانه بازار کند گفت: در نمایشگاه قرآن کریم   نرم افزار های قرآنی مشکات 2 ، نگین هستی (نگارش1)، آموزش نماز برای کودکان، آموزش قرآن برای کودکان و آموزش قرآن برای نوجوانان و همچنین نرم افزار قرآنی همراه با قابلیت نصب در گوشی های تلفن همراه ارائه می شود. وی با اشاره به اینکه هر یک از این نرم افزارها شامل بخش های متعدد و متنوع با قیمت مناسب است خبر از عرضه   نرم افزار های خانواده قرآنی مشکات برای گروه های سنی مختلف در آینده نزدیک داد.

بابایی با اشاره به قرعه کشی بزرگ موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان در پایان پانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم گفت: موسسه تبیان در راستای اهداف فرهنگی ، به منظور ترویج فرهنگ قرآنی  و ترغیب عمومی جامعه به قرآن ، امسال نیز همانند سال های گذشته اقدام به برگزاری مراسم قرعه کشی بزرگ نموده است با این تفاوت که جایزه امسال تنها مختص بازدیدکنندگان از غرفه و خریداران محصولات نبوده و کاربران  شهرستانی نیز می توانند با شرکت در مسابقه ویژه رمضان از طریق سایت و کسب حداقل امتیاز در قرعه کشی بزرگ آن شرکت کرده و از جوایز نفیس و معنوی آن که شامل یک دستگاه خودرو و چندین سفر معنوی به حج و عتبات عالیات می باشد بهره مند شوند.

روابط عمومی موسسه تبیان