تبیان، دستیار زندگی

تبلیغات در گوگل چگونه به کسب و کار شما کمک می کند

گوگل ادزو تبلیغات ppc می‌تواند ابزارهای موفقی برای بازاریابی محصول باشد. اگر شما هم به دنبال یک پلتفرم تبلیغاتی آنلاین هستید، تبلیغات در گوگل می‌تواند گزینه‌ی خوبی برایتان باشد. اما دلیل این تاکید چیست و چرا تبلیغات در گوگل چگونه به کسب و کار شما کمک می‌کند؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
تبلیغات در گوگل چگونه به کسب و کار شما کمک می کند

مدیران آینده ‌نگر همیشه برای افزایش بازدهی کسب و کار خود به تبلیغات توجه زیادی دارند. حتی اگر این تبلیغات به سرمایه‌ی زیادی هم نیاز داشته باشد، به نتیجه‌ی کار توجه دارند. تبلیغات در گوگل یکی از بهترین راه‌های افزایش راندمان کسب و کار است. چرا که گوگل به عنوان مهم‌ترین موتورهای جستجو می‌تواند برند شما را به میلیون‌ها کاربر اینترنتی نشان دهد.

گوگل ادزو تبلیغات ppc می‌تواند ابزارهای موفقی برای بازاریابی محصول باشد. اگر شما هم به دنبال یک پلتفرم تبلیغاتی آنلاین هستید، تبلیغات در گوگل می‌تواند گزینه‌ی خوبی برایتان باشد. اما دلیل این تاکید چیست و چرا تبلیغات در گوگل چگونه به کسب و کار شما کمک می‌کند؟

در ادامه به این سوال پاسخ می‌دهیم.


1- دسترسی به کاربران مرتبط با محصول
یکی از مزیت‌های تبلیغات در گوگل، دسترسی به کاربرانی است که به محصولات و یا خدمات شما تمایل زیادی دارند. قرار گرفتن در SERP می‌تواند به دیده شدن بیشتر محصولات کمک کند. همه‌ی مشاغلی که در فضای اینترنت فعالیت دارند می‌خواهند در صفحه‌ی اول نتایج جستجو قرار بگیرند. مشتریان همیشه به دنبال اطلاعات خاصی در مورد محصولات و خدمات هستند. شما نیز با دادن اطلاعات دقیق در مورد محصولات، خدمات، موقعیت مکانی و ... می‌توانید آن‌ها را برای خرید ترغیب کنید.

تبلیغات در گوگل چندین برابر بازاریابی سنتی سودآور است. البته برای این کار باید با متخصصان گوگل ادوردز همکاری کنید. تجربه و تخصص کافی آن‌ها به شما کمک می‌کند تا در کلمات کلیدی سودآور با سایر شرکت‌ها وارد رقابت شوید.

2- جلب اعتماد همشهریان با تبلیغات گوگل
یکی دیگر از مزیت‌های تبلیغات گوگل امکان انتخاب موقعیت مکانی است. بنابراین اگر کسب و کار شما در یک مکان خاص قرار دارد، می‌توانید با فعال کردن موقعیت مکانی در تبلیغات گوگل مشتریان خاص خود را بدست آورید. برای مثال رستوران یا سالن زیبایی که در یک منطقه‌ی خاص قرار دارند، به مشتریانی در همان منطقه نیز دارد. شما باید مصرف‌کنندگان همان منطقه را هدف تبلیغات قرار دهید.

در تبلیغات گوگل این قابلیت برای همه‌ی کسب و کارها فراهم شده است. در واقع شما قادرید به راحتی مناطق داخلی شهر و یا شهرهای اطراف را شعاع هدف خود قرار دهید. در این صورت ROI شما با کاهش هزینه و هدف‌گذاری دقیق‌تر افزایش می‌یابد.

3- نمایش اطلاعات به جستجوگرها
با استفاده از Google Places در رابطه با گوگل ادز شما می‌توانید تبلیغات را  خود را راحت‌تر به مشتریان نشان دهید. شما در این روش از تبلیغات به راحتی اطلاعات تماس خود را به برنامه‌ی افزودنی تبلیغ اضافه می‌کنید. پس اطلاعات بیشتری از جمله مکان به جستجوگرها نمایش داده می‌شود.

کاربران به اطلاعاتی از جمله شماره تماس، مکان قرارگیری شرکت یا فروشگاه، محصولات و خدمات، صفحه فرود، محصولات پرفروش و تخفیف‌ها نیاز دارند. در تبلیغات گوگل این قابلیت برای همه کاربران فراهم شده است. شما با افزودن اطلاعات بیشتر مخاطب در تبلیغات، راحت‌تر می‌توانید با مشتریان بالقوه (بازدیدکنندگان) ارتباط برقرار کنید.

برنامه‌های افزودنی تبلیغ در روش تبلیغات در گوگل، به هزینه بیشتری نیاز ندارند. در عین حال میزان ROI را افزایش می‌دهند. اگر شخصی بر روی شماره‌ی تلفن شرکت شما کلیک کند، مستقیماً می‌تواند با شما تماس بگیرد. پس هزینه‌ای که برای تبلیغات در گوگل صرف شده است، به سود تبدیل می‌شود.

تبلیغات در گوگل چگونه به کسب و کار شما کمک می کند


4- هدف قرار دادن جستجوهای بسیار خاص
تبلیغات در گوگل به شما کمک می‌کند تا کاربرانی را که قصد خرید دارند، به سمت سایت خود جذب کنید. در این مورد باید کلمات کلیدی هدفمند را برای تبلیغات استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا به مشتریان بیشتری برسید. اگر مستقیماً از تبلیغات در گوگل استفاده می‌کنید، باید برای هر بخش از تبلیغات، ابتدا کلمات کلیدی خاص را انتخاب کنید. پس لازم است قبل از تبلیغات در مورد این عبارت‌ها تحقیق کنید.

ارائه‌دهندگان تبلیغات گوگل پیشنهاد می‌کنند با انتخاب کلمات کلیدی بهینه‌ترین و هدفمند، تاثیر تبلیغات خود را افزایش دهید. در واقع این کار فرصتی است تا مشتریان بیشتری را از بین کاربران اینترنتی بدست آورید.

5- بازخوانی مشتریان قبلی
یکی دیگر از مزیت‌های تبلیغات در گوگل، امکان بازگرداندن مشتریان قبلی است. شما قبلا از یک سایت بازدید کرده و مدتی در آنجا بوده‌اید. سپس آن را ترک می‌کنید. اما تا مدت‌ها ایمیلی از این وب سایت مبنی برای ثبت محصولات یا خدمات جدید را دریافت می‌کنید.

این قابلیت یکی از مزیت‌های تبلیغات در گوگل است. در واقع وقتی مشتریان شما وارد سایت شوند و به برخی از محصولات علاقمند باشند، شما با کمک شبکه‌های Google Display یا جستجوی گوگل می‌توانید آن‌ها را هدف قرار دهید. هر چند باید برای این کار هزینه‌ی زیادی را پرداخت کنید. اما این هزینه باعث سود دو چندان می‌شود.

6- دسترسی به کاربران گوشی‌های همراه
تبلیغات در گوگل گزینه‌های بهینه‌سازی موبایل هم دارد. پس می توانید تبلیغات متنی و تصویری خود را برای کاربران گوشی‌های همراه بهینه سازی کنید. برای مثال اگر یک کافی‌شاپ دارید، اغلب مشتریان شما کاربران تلفن همراه هستند. ممکن است زمانی که در حال گشت و گذار در خیابان هستند، به دنبال یک کافی‌شاپ بگردند. آن‌ها از طریق گوگل مپ به دنبال یک کافی‌شاپ نزدیک هستند. این در حالیست که گوگل تبلیغات بهینه‌ شده‌ی شما را به آن‌هان نشان می‌دهد. بنابراین با این روش مشتریان بیشتری را پیدا می‌کنید.

در تنظیمات کمپین تبلیغات در گوگل می‌توانید دستگاه‌های خود را به طور پیش‌فرض بر روی گزینه‌ی «All» قرار دهید. در این صورت تبلیغات برای انواع سیستم عامل و دستگاه بهینه می‌شود. اکنون بخش زیادی از کاربران از گوشی همراه استفاده می‌کنند. پس وقتی این گزینه را فعال می‌کنید، همه می‌توانند تبلیغات شما را به راحتی مشاهده کنند.

7- انتخاب جایی که بیشترین بازدید را دارد
یکی دیگر از مزیت‌های تبلیغات در گوگل اینست که می‌توانید تبلیغات را در جایی قرار دهید که بیشترین بازدید را دارد. برای مثال وبلاگ همیشه بیشترین بازدید را از بین سایر بخش‌های سایت دارد. بنابراین نتیجه‌ی سودآورتری را برای شما به همراه دارد.

8- اندازه‌گیری و آنالیز نتایج
یکی از مزیت‌های دیگر تبلیغات در گوگل امکان دنبال کردن تبلیغات است. وقتی هزینه‌ای را صرف کرده‌اید، به راحتی می‌توانید میزان تاثیر آن را ارزیابی کنید. در تبلیغات در گوگل گزینه‌های قابل تنظیم برای ردیابی و اندازه‌گیری همه کمپین های شما در یک داشبورد قرار دارد. پس حتی اگر چندین کمپین تبلیغاتی هم داشته باشید می‌توانید آن را ردیابی کنید.

پس در نتیجه‌ی ارزیابی اطلاعاتی از جمله نرخ بازگشت سرمایه (ROI)، میزان ترافیک ورود به وب سایت  و نرخ فروش تبدیل را بدست می‌آورید.

تبلیغات در گوگل چگونه به کسب و کار شما کمک می کند