سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید

دریافت گواهی ملی استاندارد کمپوست توسط سازمان پسماند

کمپوست های تولیدی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گواهی استاندارد ملی دریافت کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
کمپوست
صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان این که کمپوست های تولیدشده از سوی این سازمان موفق به دریافت گواهی استاندارد ملی شده‌اند، گفت: سازمان پسماند از زباله های آلی محصولی به نام کمپوست تهیه و تولید می کند که برای کسب استانداردهای ۱۰۷۱۶ و ۱۳۳۲۱ سازمان ملی استاندارد کشور باید یک سری مشخصات و ویژگی های میکروبی، شیمیایی و فیزیکی در آن لحاظ می شد.

او ادامه داد: در ۶ ماه گذشته با تغییر و اصلاح فرایندهای پردازش پسماند شهری در خطوط پردازش آرادکوه شاهد افزایش راندمان جداسازی بودیم که در نتیجه آن افزایش خلوص پسماندهای آلی حاصل شد.

علیپور گفت: پسماندهای آلی با درصد خلوص بالا در مرحله بعد وارد سایت کمپوست می شوند. در این مرحله نیز با اصلاح برنامه هوادهی و‌ رطوبت دهی توده های پسماند براساس شرایط فصلی، توانستیم کیفیت محصول را ارتقا داده و موفق به کسب گواهی استاندارد شویم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان اینکه گواهی استاندارد ۱۰۷۱۶ و ۱۳۳۲۱ با انجام انواع تست ها در آزمایشگاه های معتمد سازمان ملی استاندارد دریافت شد، عنوان کرد: کسب این گواهی بدان معناست که کمپوست تولیدی سازمان از این پس بدون هیچ گونه محدودیتی می تواند در فضای سبز شهری، خانه ها، باغ ها و‌ زمین های کشاورزی استفاده شود.

علیپور کسب این موفقیت را مرهون اجرای موفق طرح کاپ (کاهش پسماند) دانست و اضافه کرد: با اجرای این طرح که به دنبال خود افزایش آگاهی مردم نسبت به ضرورت و نحوه تفکیک پسماند، کاهش تولید زباله و کاهش پسماندهای حجیم را به همراه داشت، در نهایت پسماندی که وارد سایت آرادکوه می شد از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار بود و همین امر کمک کرد تا پسماندهای آلی که تبدیل به کمپوست می شدند در کنار اصلاح روش ها ویژگی های فیزیکی، شیمیایی و میکروبی لازم برای دریافت گواهی استاندارد را داشته باشند.

او ابراز امیدواری کرد که با مشارکت و همراهی تمامی شهروندان در اجرای طرح کاپ، شاهد تحقق دیگر اهداف عالی این طرح و اثرات مثبت آن در ارتقای سطح سلامت و زندگی این عزیزان باشیم. 
منبع: شهرنوشت
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین