سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید

مدیرعامل بانک توسعه تعاون اعلام کرد

پرداخت تسهیلات ۱۳ هزار میلیاردی در توسعه تعاون

تا پایان سال، ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات در بانک توسعه تعاون پرداخت می‌کنیم که برای سال آینده این رقم به ۱۷ هزار میلیارد تومان می‌رسد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
پست بانک
حجت‌الله مهدیان در نشست خبری گفت: تا پایان سال، ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات در بانک توسعه تعاون پرداخت می‌کنیم که برای سال آینده این رقم به ۱۷ هزار میلیارد تومان می‌رسد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون افزود: با  از سوی بانک توسعه تعاون در قالب مشاغل روستایی و عشایری ۴۰ هزار شغل جدید ایجاد شده است.

وی افزود: طرح اشتغال روستایی و عشایری از بهمن سال ۹۶ شروع شد و ۴ بانک عامل کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید انتخاب شدند و مجموع تسهیلاتی که باید پرداخت شود ۱۸ هزار میلیارد تومان بود که سهم بانک توسعه تعاون از این رقم ۲ هزار و ۴۷۶ میلیارد تومان بوده است.

مهدیان گفت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون ۲۰۷۶ میلیارد تومان پرداخت شده است و تا پایان سال ۱۲ درصد باقی مانده نیز عملی می‌شود.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: تسهیلات با میانگین نرخ ۶ درصد در روستاها، مناطق عشایری و شهر‌های زیر ۱۰ هزار نفر داده می‌شود و مدت بازپرداخت تسهیلات ۹ ساله است.

مهدیان با بیان اینکه ۷۳ درصد از تسهیلات بانک به شرکت‌های تعاونی پرداخت می‌شود، گفت: تسهیلات بانک توسعه تعاون در بخش گردشگری، صنعت و خدمات پرداخت می‌شود همچنین برای اجرای طرح‌های ملی اشتغال موضوع تبصره ۱۸ و نیز تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و وام برای سرپرستان خانوار، مددجویان سازمان بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد شهید پرداخت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امسال میزان تسهیلات اعطایی بانک حدود ۳۶ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون به امضای تفاهم نامه اخیر ۳۰ میلیارد تومانی با معاونت زنان ریاست جمهوری برای حمایت از زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و افزود: در صورت موفق بودن این طرح امسال، تفاهم نامه مناسبی در سال آینده برای حمایت از زنان سرپرست خانوار خواهیم داشت.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: در زمینه سیل ۳ استان در فروردین امسال نیز اقداماتی داشتیم، برای سیستان و بلوچستان نیز کمک بلاعوض یک میلیارد تومانی داشتیم و ۷ میلیارد تومان نیز تسهیلات ارزان قیمت پیش بینی کردیم.


وی تصریح کرد: در مجموع تعاونی‌ها در بازپرداخت تسهیلات عملکرد مناسبی دارند و مجموع مطالبات غیرجاری بانک کمتر از ۹۰۰ میلیارد تومان است و نسبت مطالبات معوق ۶.۵ درصد است.

مدیر عامل بانک توسعه تعاون با اشاره به تکلیف ۳۵۰۰ میلیارد تومانی بانک‌ها در پرداخت تسهیلات گردشگری افزود: سهم بانک ۳۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون ۳۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

رئیس هیئت مدیره بانک توسعه تعاون تصریح کرد: برای پرداخت تسهیلات به بخش تعاون سقف مشخصی نداریم و بر اساس طرح‌ها پرداخت انجام می‌شود. البته در حوزه اشتغال روستایی سقف پرداخت ۱۵ میلیارد تومان است.
منبع: خبرگزاری صدا و سیما
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین