سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

مدیرعامل موزه انقلاب خبر داد؛

ادوات ماشین جنگی داعش در نمایشگاه مقاومت به نمایش درمی‌آیند

علی‌اصغر جعفری گفت: ماشین‌های جنگی داعش و پهباد به غنیمت گرفته شده و پهباد ساخت کشورمان در نمایشگاه مقاومت به نمایش درمی‌آیند تا مردم ببینند آنها با چه‌چیزی به جنگ مردم می‌رفتند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
نمایشگاه
نشست خبری نمایشگاه بین‌المللی مقاومت ، با حضور علی‌اصغر جعفری مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در باغ موزه انقلاب اسلامی برگزار شد.

جعفری در این نشست با تبریک ایام دهه‌فجر گفت: مقاومت بحث مهم و راهبردی است و امنیت در سکوت را مدیون کسانی هستیم که کشورمان را از گزند دشمنان و امریکا حفظ کرده است. اگر مجاهدت شهدای مدافعان حرم و رشادت‌های شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی نبود امروز ما در کشور امنیت نداشتیم. این توفیق و عظمت کشور ما بود و به شهید سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی می‌بالیم.

وی افزود: تصمیم ما در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس این بود که نمایشگاهی در حوزه مقاومت برگزار کنیم تا بخشی از رشادت‌ها، شجاعت‌ها و مقاومت‌های شهیدان و مدافعان حرم به نمایش گذاشته شود تا مردم ببینید.

مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس درباره برخی از نمایش ادوات جنگ داعش در موزه انقلاب اسلامی گفت: از دیگر بخش‌های این نمایشگاه، می‌توان به ماشین‌های جنگی داعش و پهباد به غنیمت گرفته شده و پهباد ساخته‌شده کشورمان اشاره کرد تا مردم ببینند آنها با چه چیزی به جنگ مردم می‌رفتند. کشورهای همچون عراق، لبنان، بوسنی هرزگوین و افغانستان با موزه انقلاب در نمایشگاه مقاومت مشارکت داشتند و غرفه‌های اختصاصی ارائه شده است، بازدید از نمایشگاه مقاومت از ۱۰ اسفندماه شروع می‌شود و نزدیک به یک‌ماه ادامه خواهد داشت.

جعفری گفت: فرهنگ خودباوری، ایثار، مقاومت، فرهنگ دفاع از حقوق مظلومان هم در این نمایشگاه منعکس خواهد شد و به نمایش عموم مردم گذاشته می‌شود. همچنین بخش پرواز انقلاب، نقش زنان در انقلاب اسلامی و مجموعه زیست رزمندگان و… در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اضافه خواهد شد. تمهیدات ما در ایام نوروز هم وجود دارد تا مردم در ایام تعطیلات بتوانند از نمایشگاه‌های مختلف و متنوع موزه بازدید کنند.

وی در پایان گفت: همچنین قرار است موزه انقلاب اسلامی با مشارکت صداوسیما سریالی در زمینه رشادت‌های شهید صیاد به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی و نویسندگی آقای توحیدی تولید کند.
منبع: خبرگزاری مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین