تبیان، دستیار زندگی

نامزدی با چاشنی تغییر خلق

نامزدم اخلاقش تغییر می‌کند و نمی دانم در چنین مواقعی باید چه رفتاری در مقابل او داشته باشم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ازدواج
سوال کاربر: تقریباً دو سال با آقایی نامزد هستم. به پاکی و صداقت ایشان ایمان‌دارم اما گاهی تغییر رفتار میدن و محبتشون کم‌تر میشه و تو این حالت من به‌شدت آشفته و بداخلاق میشم تا جایی که به اتمام رابطمون فکر می‌کنم درحالی‌که به‌شدت دوسشون دارم و بی ایشون واقعاً زندگی برام سخته. در مورد رفتارشون که می‌پرسم میگن مشکلات زیای دارن، گرفتارن و جوابشون برام قانع‌کننده نیست. من باید چیکار کنم؟

پاسخ مشاور: خانم عزیز همه ما انسان‌ها در زندگی‌مان تحت تأثیر عوامل مختلف هستیم. نامزد شما هم از این امر مستثنا نیست. احتمالاً ایشان هم تحت تأثیر روابط شغلی، اجتماعی و حتی گذشته خودشان هستند. نمی‌تواند ازنظر احساسی همیشه در حالت بسیار عالی قرار داشته باشد و این تغییر خلق و ابراز علاقه تا حدی طبیعی است.
این حالت زمانی از شکل طبیعی خارج می‌شود که ایشان امروز بیایند ابراز علاقه کنند و فردا اعلام تنفر کنند، در این صورت می‌توان عنوان نمود ایشان مشکل خاص دارند و جای نگرانی است.
اگر شرایط ارتباطی‌تان به گونه است که گاهی بیشتر ابراز علاقه می‌کنند و گاهی کمتر، شما بهتر هست با این تغییرات کنار بیایید و قبول کنید که در روابط زناشویی همیشه همه‌چیز عالی نیست و گاهی همسرتان نیاز به خلوت و تنهایی دارد و علاقه بهترین زن و شوهرها نیز در حال نوسان است و ظرفیت خودتان را برای پذیرش این موضوع افزایش دهید.
همچنین توصیه می‌کنم زمان‌هایی را صرف گفتگو با او بنمایید و اجازه دهید از درگیری‌ها و مشکلاتی که دارند صحبت کنند تا با درک وضعیت ایشان قضاوت واقع‌بینانه‌تری از ایشان داشته باشید.
اگر واقعاً این تغییر خلق خیلی جدی بود و با همدلی و همراهی بیشتر بازهم برایتان تحملش سخت بود، می‌توانید ابتدا به‌تنهایی با یک مشاور حضوری صحبت کنید و اگر لازم شد دونفری نزد مشاور بروید. درهرصورت شما باید آرامشتان را حفظ کنید و در روزهای سخت همسرتان هم کنارشان باشید.

منبع: پرسش و پاسخ‌های عمومی تبیان