تبیان، دستیار زندگی

چگونه نامزد خود را خوشحال کنیم؟

فرآیند خوشحال کردن می‌تواند در هرلحظه‌ای از رابطه زوجین اتفاق بیفتد، حال با توجه به رابطه متقابل و مشترک میان زن و شوهر، عمل و عکس‌العمل‌های هرکدام بر دیگری اثرگذار است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 
همسر
روابط زوجین، یک رابطه خطی و علت معلولی نیست، بلکه یک چرخه است که هرکدام از زوجین می‌توانند هم علت و هم معلول طرف مقابل باشند، بنابراین همانند بسیاری از مسائل بیمارگونه و منفی، مسائل مثبت نیز در روابط خانوادگی و زوجین مسری هستند.

خوشحالی یکی از زوجین، طرف مقابل و رابطه بین آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و اگر در این فرآیند به دنبال خوشحال کردن همسرمان هستیم، درواقع به دنبال خوشحالی و خوشبختی خودمان هستیم.

برای ایجاد خوشحالی نیازی به اطلاعات خاص از رویکردهای مختلف روان‌شناختی نیست، با توجه به اینکه زندگی با مشکلات ترکیب‌شده است و هیچ زندگی‌ای بدون مشکل نیست، لذا در زندگی‌هایی که به‌صورت الگو مطرح هستند، زوجین آگاهی و مدیریت کافی را در ارتباطات بین فردی دارند.

خوشی و خوشحالی کردن در بطن زندگی همه ما آدم‌ها وجود دارد، فقط کافی است کمی آگاه و متمرکز باشیم، چراکه این مشکلات نیستند که در ما حال خوب یا بد ایجاد می‌کنند، بلکه نوع نگرش ما نسبت به مشکلات است که در ما حال خوب یا بد ایجاد می‌کندایجاد خوشحالی حتی با صرف یک فنجان چای در یک موقعیت مشترک نیز اتفاق می‌افتد، زبان بدن شاد و پرانرژی، تشکر کلامی از نامزد به دلیل یک هدیه کوچک، مرتب بودن، تعریف و تمجید از بابت رسیدگی به مسائل شخصی و بهداشتی، بازخورد مثبت نسبت به فعالیت‌ها و پیشرفت‌های طرف مقابل ازجمله مواردی است که باعث خوشحالی او می‌شود.

از دیگر راهکارهای خوشحالی همسر، گذراندن اوقات باهم است، ایجاد موقعیت‌هایی برای مسافرت به مکان‌های مختلف، تهیه کادو با توجه به علاقه‌مندی‌های طرف مقابل، بخشیدن اشتباهات و سهل‌انگاری‌هایش، ایجاد موقعیت‌هایی برای مذاکره در ارتباط با دلخوری‌ها و ناراحتی‌ها، ایجاد موقعیت‌هایی برای برنامه‌ریزی در مسیر زندگی و سهیم کردن طرف مقابل، مشورت گرفتن در تصمیمات مختلف زندگی و غیره است.

خوشی و خوشحالی کردن در بطن زندگی همه ما آدم‌ها وجود دارد، فقط کافی است کمی آگاه و متمرکز باشیم، چراکه این مشکلات نیستند که در ما حال خوب یا بد ایجاد می‌کنند، بلکه نوع نگرش ما نسبت به مشکلات است که در ما حال خوب یا بد ایجاد می‌کند.

همراهان عزیز، با توجه به گسترش سامانه همسان گزینی تبیان، لازم است جهت استفاده از خدمات همسان‌گزینی یا مشاوره اپلیکیشن همدم را از طریق لینک زیر دریافت و نصب نمایید، این سامانه در سراسر کشور فعال است.
 بخش همسان گزینی تبیان

منبع: جام‌جم سرا