وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

به بزرگی ۳ اتوبوس شهری؛

صبح امروز سیارکی از کنار زمین گذشت

صبح امروز سیارکی به بزرگی ۳ اتوبوس شهری از فاصله ۲.۸ میلیون مایلی زمین گذشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سیارک، زمین،
به نقل از اینترنشنال بیزینس تایم، طی روزهای گذشته ناسا مشغول رصد سیارکی بود که صبح امروز از کنار زمین گذشت. اگر این سیارک با زمین برخورد می‌کرد، انفجاری عظیم در فضا به وجود می‌آمد.

البته طبق گزارش CNEOS سیارک مذکور خطر برخورد با زمین را نداشته و از فاصله ۲.۸ میلیون مایلی زمین می‌گذرد. طبق محاسبات ناسا این سیارک به طور دقیق ساعت ۸:۳۶ دقیقه صبح امروز به وقت ایران از کنار زمین گذشت.

شب گذشته مرکز مطالعات سیارات نزدیک زمین ناسا(CNEOS ) اعلام کرده سیارک ۲۰۱۹WR۴ از کنار زمین می‌گذرد. طبق اطلاعات موجود در مخزن اطلاعات سازمان ناسا، این سیارک در مقایسه با صخره‌های فضایی دیگر، سریع حرکت نمی‌کرد. در حقیقت به گفته CNEOS سیارک مذکور در حال حاضر با سرعت حدود ۹۵۰۰ مایل برساعت به سمت زمین حرکت می‌کرد.

این سازمان تخمین می‌زند ۲۰۱۹WR۴ قطری ۱۱۵ فوتی داشته باشد و به بزرگی ۳ اتوبوس شهری باشد. ۲۰۱۹WR۴ به خانواده‌ای از سیارک‌ها به نام «آپولو» تعلق دارد. این بدان معنا است که ۲۰۱۹WR۴ نیز مانند بقیه سیارک‌های این خانواده میان سیارات مختلف منظومه شمسی حرکت می‌کند. گاهی اوقات هنگامی که سیارک دور خورشید می چرخد، مدار آن با زمین متداخل می‌شود.
منبع: خبرگزاری مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین