پویش مردمی «شهریار مهربان» برای احیای کتابخانه تفکر

کمپین مردمی شهریارمهربان برای ساخت مجدد کتابخانه آتش گرفته «تفکر» و تأمین 13 هزار جلد کتاب آن به همت موسسه تبیان آغاز به کار کرد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
آتش زدن کتابخانه، کتابخانه تفکر،
حدود یک ماه پیش، در روزهای ملتهب تهران بعد از اعلام گرانی ناگهانی بنزین اتفاق غم‌انگیزی در یکی از شهرستان‌های حومه تهران؛ کتابخوان‌های زیادی را عزادار کرد. کتابخانه «تفکر» شهریار، با بیش از 13 هزار جلد کتاب و امکانات دیگرش در آتشی عمدی از سوی اشرار به طور کامل خاکستر شد.

این کتابخانه، تنها پایگاه فرهنگی فعال در منطقه محروم و کم برخوردار باغستان شهریار بود که روزانه میزبان تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان برای استفاده از تسهیلات فراهم شده بود.

مریم رضایی مدیر کتابخانه‌های عمومی شهریار درباره کتابخانه تفکر به تبیان توضیح داد: مردم این منطقه به دلیل شرایط سخت اقتصادی با تعداد خانوار بالا در خانه‌های بسیار کوچک زندگی می‌کنند که این مسئله معضل زیادی برای مکان درس خواندن بچه‌ها فراهم کرده. کتابخانه تفکر با فراهم کردن امکان مطالعه در محیطی آرام، بخش قابل‌توجهی از این مشکل را حل کرده بود.

این کتابخانه همچنین در شرایط اقتصادی فعلی و گرانی سرسام‌آور کتاب به امکانی سهل‌الوصول برای اهالی منطقه تبدیل شده بود که با وجود 13 هزار جلد کتاب در حوزه‌های متنوع به‌ویژه کتب مرجع، نیازهای اعضا را برطرف کند.

حالا با آتش گرفتن این محیط فرهنگی و از بین رفتن گنجینه‌ای از کتب، مشکلات زیادی برای مردم این منطقه بوجود آمده است. مریم رضایی در این باره به تبیان توضیح داد: اعضای کتابخانه به‌ویژه کودکان و نوجوان‌ها از روز آتش‎سوزی بارها برای از بین رفتن این محیط فرهنگی اشک ریخته‌اند، چون بدون اغراق این پایگاه فرهنگی خانه امیدبخش قابل‌توجهی از مردم این منطقه بود.

مجموعه نشانک به عنوان بخش فرهنگی تبیان، با حمایت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نظر دارد در راستای رفع این مشکل و بازگشایی هر چه سریع‌تر این کتابخانه پویشی مردمی برای تأمین 13 هزار جلد کتاب از بین رفته ایجاد کند.

پویش مردمی «شهریار مهربان» با هدف راه‌اندازی مجدد این کتابخانه از مردم ایران دعوت می‌کند تا با اهدای کتاب‌های قابل استفاده در این مرکز فرهنگی به احیای کتابخانه تفکر شهریار کمک کنند. شما می‌توانید با اهدای حداقل سه کتاب و دعوت از 3 نفر دیگر برای اهدای کتاب،  به این پویش مردمی بپیوندید.

جمع‌آوری کتاب‌های اهدایی توسط موسسه تبیان به آدرس بلوار کشاورز، خیابان نادری، نبش حجت دوست، موسسه فرهنگی تبیان و یا کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور انجام می‌شود.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر می‌توانید با شماره 81200000 موسسه تبیان تماس بگیرید.