تبیان، دستیار زندگی

رابطه زناشویی قبل از رفتن به یک خانه

یکی از موضوعاتی که من و همسرم را دچار اختلاف کرده است ، چگونگی رابطه جنسی در دوران عقد است .شما هم چنین مشکلی دارید؟
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : ندا داودی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ازدواج
من و همسرم در دانشگاه باهم آشنا شدیم و با موافقت خانواده‌ها خیلی زود عقد کردیم، نزدیک به دو سال است که عقد کرده‌ایم اما موقعیت رفتن به یک خانه را نداریم. تقریباً یک سال دیگر هم باید صبر کنیم. یکی از موضوعاتی که من و همسرم را دچار اختلاف کرده است، چگونگی رابطه جنسی در این مدت است. من می گویم که زن و شوهر هستیم و می‌توانیم راحت باشیم اما او می‌خواهد که برخی حدود را رعایت کنیم تا به خانهٔ خودمان برویم و گویا خانوادهٔ ایشان هم چنین رسمی دارند. البته شب‌ها هم در منزل ما و هم در منزل آنها کنار هم هستیم اما نتوانسته‌ایم به یک فصل مشترک در این موضوع برسیم.

پاسخ مشاور: شما شرعاً و قانوناً زن و شوهر هستید و هیچ منعی برای رابطهٔ زناشویی‌تان وجود ندارد. رابطهٔ کامل حتی اگر منجر به بارداری شود بلامانع است و به اصطلاح پیگرد قانونی ندارد؛ اما این همهٔ ماجرا نیست.

فراموش نکنید در کشور ما عرف، از قدرت بالای تأثیرگذاری بر زندگی اجتماعی و فردی ما برخوردار است. نمی‌توان بدون در نظر گرفتن آن اقدام کرد. برای آرامش بیشتر، در مقابل عرف جبهه نگیرید. سخت‌گیری قدیمی‌ها که تا شب ازدواج یکدیگر را نمی‌دیدند، اشتباه بود اما تاکیدشان برای نداشتن رابطهٔ جنسی قبل از رفتن به یک خانه، خیلی هم بیراه نبوده است. مخصوصاً اینکه می گویید در خانوادهٔ همسرتان رسم بر این است که رابطه جنسی کامل تا قبل از رفتن به خانه مشترک انجام نشود.

درست است که شما زن و شوهرید اما هنوز در منزل پدری خود زندگی می‌کنید و قوانین دوران مجردی کم و بیش بر زندگی‌تان حاکم است.

منظور ما این نیست که مثل خواهر و برادر رفتار کنید . نزدیک شدن عاطفی بین زن و شوهر نیاز به رابطهٔ جسمی و معاشقه دارد. این دوران که هنوز مسئولیت‌های زندگی مشترک شروع نشده است،بهترین فرصت را دارید تا به هم نزدیک شوید و حتی در مورد مسائل جنسی و خواسته‌هایتان صحبت کنید .زبان مورد علاقهٔ عشق ورزی یکدیگر را بیابید و در یک کلام در خلوت‌تان لحظات زیبایی خلق کنید اما بهتر است رابطهٔ جنسی کامل را به بعد از مستقل شدن موکول کنید.

البته این یک قانون کلی نیست و اگر خیلی اذیت می‌شوید باهمسرتان در این باره صحبت کنید. این یک توافق بین شماست و اگر هر دو راضی بودید باتوجه به طولانی شدن زمان عقد کردگی‌تان می‌توانید کمی پارا فراتر بگذارید اما جوانب احتیاط را رعایت کنید که صاحب فرزند نشوید. در هر صورت چنین چیزی نباید بین شما باعث اختلاف شود. جاذبه های جنسی بین زن و شوهر چیزیست که می‌تواند مانند شورای حل اختلاف مشکلات موجود را هم کم رنگ کند پس از همین حالا بیاموزید تا از این جاذبه‌ها برای نزدیکی بیشتر کمک بگیرید.

همراهان عزیز، با توجه به گسترش سامانه همسان گزینی تبیان، لازم است جهت استفاده از خدمات همسان‌گزینی یا مشاوره اپلیکیشن همدم را از طریق لینک زیر دریافت و نصب نمایید، این سامانه در سراسر کشور فعال است.
 بخش همسان گزینی تبیان