سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

سناریوی سعودی در نجف: تفرقه بنداز و حکومت کن

چهارشنبه‌شب تعدادی از آشوبگران عراقی مقابل کنسولگری ایران در نجف اشرف شعار دادند و با آتش‌سوزی به بخش‌هایی از ساختمان کنسولگری آسیب زدند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حمله به کنسولگری ایران در نجف

1. ماجرای حمله به کنسولگری ایران در نجف چیست؟

چهارشنبه‌شب تعدادی از آشوبگران عراقی مقابل کنسولگری ایران در نجف اشرف شعار دادند و با آتش‌سوزی به بخش‌هایی از ساختمان کنسولگری آسیب زدند.

2. خرابکاران چه کسی بودند؟

مقامات محلی تأکید کرده‌اند آشوبگران بومی نبوده و از شهرهای دیگر به نجف هدایت‌ شده بودند. مردم نجف عموماً به ایران احترام می‌گذارند.


3. چه رسانه‌هایی پوشش دادند؟

شبکه العربیه، وابسته به عربستان سعودی، این حمله را به‌صورت زنده پخش می‌کرد. این در حالی است که فعالیت العربیه به دلیل تفرقه‌افکنی و اخبار دروغ در عراق ممنوع شده است.


 4. پشت پرده چه خبر است؟

حضور نقاب‌داران غیربومی و پوشش زنده شبکه سعودی حاکی از طراحی قبلی است تا رابطه بین ایران و عراق را تیره کنند و بین دو ملت تفرقه بی اندازند.

 5. بهانه چیست؟ واقعیت کدام است؟

تحریک‌کنندگان در میان بخشی از معترضین عراقی جا انداخته‌اند که روابط نزدیک ایران با دولت عراق دلیل مشکلات اقتصادی است. درحالی‌که این دولت تنها یک سال روی کار بوده و مشکلات عراق به 16 سال جنگ و تخریب زیرساخت‌ها مربوط می‌شود.

 6. آیا سفر به عراق خطرناک است؟

اعتراضات در عراق همچنان ادامه دارد و طبیعتاً ملاحظاتی وجود دارد. اما درصورتی‌که سفر به عتبات عالیات خطرناک باشد، مسئولان دو کشور تصمیم لازم برای توقف اعزام زائرین را خواهند گرفت.

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین