تبیان، دستیار زندگی

توصیه‌های اخلاقی استاد حوزه به طلاب جوان

استاد حوزه علمیه قم گفت: شما طلاب علوم دینی همیشه قدردان عمر خود باشید و ساعات عمر خود را مشغول کارهای مفید و مثبت کنید؛ چراکه با تلف کردن عمر به هیچ جا نخواهیم رسید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین نظری منفرد
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین نظری منفرد، صبح امروز در جمع طلاب و اساتید مدرسه علمیه امام صادق (ع) گفت: عمر انسان یک نعمت بی‌بدیلی است که باید بتوانیم به‌درستی از لحظه‌ها و ساعاتش در جهت رضای خدای متعال و رضایت بندگان استفاده کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نظری منفرد، خاطرنشان کرد: خدای تبارک و تعالی ما را صاحب این ساعات قرار داده و ما باید جوابگو باشیم و از این دقایق به‌خوبی و به بهترین نحو استفاده نماییم؛ چراکه این عمر دیگر بازنخواهد گشت.

شما طلاب علوم حوزوی باید ساعات عمر خود را به ارتباط با خدای متعال، تهیه معاش، معاشرت با افراد مورد اعتماد که به عقل و علم انسان بیفزایند و به تفریحات سالم و ورزش تقسیم نمایید.


استاد حوزه علمیه قم، تصریح کرد: شما طلاب علوم دینی همیشه قدردان عمر خود باشید و ساعات عمر خود را مشغول کارهای مفید و مثبت کنید؛ چراکه با تلف کردن عمر به هیچ جا نخواهیم رسید.

وی ادامه داد: جوانی بهار است و خیلی زود تمام می‌شود! پس چه خوب است که شما در آغاز جوانی قرار دارید و می‌توانید از این عمری که خدای متعال برای همه انسان‌ها قرار داده به بهترین نحو استفاده نمایید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نظری منفرد، بیان کرد: نعمت جوانی بزرگ‌ترین نعمتی که خداوند به انسان ارزانی کرده و باید به‌خوبی و درستی و در سایه عزت و سرافرازی از آن استفاده کرد.

وی ادامه داد: روز قیامت از اینکه چگونه و در چه راهی از عمر خود را استفاده کردید سؤال می‌شود؛ بنا براین قدردان عمر خود باشید و از آن در بهترین راه ممکن استفاده کنید.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نظری منفرد، ادامه داد: شما طلاب علوم حوزوی باید ساعات عمر خود را به ارتباط با خدای متعال، تهیه معاش، معاشرت با افراد مورد اعتماد که به عقل و علم انسان بیفزایند و به تفریحات سالم و ورزش تقسیم نمایید.

استاد حوزه علمیه قم، احترام به اساتید را برای طلاب علوم دینی با اهمیت دانست و عنوان کرد: در محیط درسی که مشغول فراگیری دروس حوزوی هستید، احترام به اساتید را اولویت تمام برنامه های خود قرار دهید؛ چراکه احترام به اساتید باعث عاقبت‌به‌خیری شما در زندگی خواهد شد.
حجت‌الاسلام‌  والمسلمین نظری
طلاب
طلاب پای درس

منبع: خبرگزاری رسمی حوزه