سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

برای تعمیر ردیاب اشعه های کیهانی؛

پیاده روی فضایی ۴ ساعته انجام شد

دو تن از خدمه ایستگاه فضایی بین المللی برای تعمیر ردیاب اشعه های کیهانی آن یک پیاده روی فضایی ۴ ساعته انجام دادند. باید برای تکمیل تعمیرات حداقل ۴ راهپیمایی دیگر انجام شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
تعمیر ردیاب اشعه های کیهانی
به نقل از فیز، دو نفر از فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی یک پیاده روی فضایی ۴ ساعته انجام دادند تا ردیاب اشعه های کهکشانی را تعمیر کنند.

لوکا پارمیتانو فضانورد ایتالیایی همراه اندرومورگان فضانورد آمریکایی روز گذشته همراه ابزارهای مختلفی از ایستگاه فضایی خارج شدند تا عملیات را انجام دهند. حدود ۲ ساعت طول کشید تا فضانوردان به ابزار مذکور برسند و فرایند باز کردن سپر حفاظتی آن را آغاز کنند.

به گفته ناسا این پیاده‌روی‌ها پس از تعمیر تلسکوپ فضایی هابل در ۲ دهه قبل سخت‌ترین ماموریت‌های فضایی به شمار می‌روندالبته این نخستین پیاده روی فضایی از این مجموعه است. به گفته ناسا این پیاده روی ها پس از تعمیر تلسکوپ فضایی هابل در ۲ دهه قبل سخت ترین ماموریت های فضایی به شمار می روند.

پارمیتانو و مورگان حداقل باید در ماه جاری ۴ پیاده روی فضایی دیگر برای تکمیل تعمیرات انجام دهند تا ابزار احیا شود.

این ابزار در سال ۲۰۱۱ میلادی به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده شد تا درباره آنتی ماده و ماده تاریک اطلاعات جمع آوری کند. البته ابزار مذکور تاکنون بیش از ۱۴۸ میلیارد اشعه باردار کیهانی را بررسی و مطالعه کرده است. 

این ابزار در ابعاد ۵ در ۴ در ۳ متر  با وزن ۶۸۰۰ کیلوگرم طوری طراحی شده بود تا ۳ سال کار کند. فضانوردان با نصب چهار پمپ جدید خنک کننده کمک می کنند دستگاه همچنان برای ۵تا ۱۰ سال دیگر به فعالیت خود ادامه دهد.


پمپ های جایگزین همراه ابزارآلات مختلف ۲ هفته قبل به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شدند.
منبع: خبرگزاری مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین