سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

شورای شهر برنامه‌ای برای افزایش نرخ کرایه‌ اتوبوس و تاکسی ندارد

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه برنامه‌ای برای افزایش نرخ کرایه‌ ناوگان حمل و نقل عمومی نداریم، گفت: بخشی از درآمد ناشی از افزایش نرخ بنزین حتماً باید به توسعه حمل و نقل عمومی اختصاص یابد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
محمد علیخانی
محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس درباره افزایش نرخ بنزین و احتمال نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی اظهار داشت: شورای شهر برنامه‌ای در این زمینه ندارد و طرح یا لایحه ای نیز در این راستا به شورا ارائه نشده است.

وی با اشاره به این که سهمیه سوخت برای تاکسی‌ها مشخص شده، گفت: ممکن است این سهمیه برای تاکسی‌ها کم باشند ولی شرایط کشور با توجه به وضعیت تحریم‌ها دست به دست هم داد که علی‌رغم میل دولت افزایش نرخ بنزین اتفاق افتد.

ممکن است این سهمیه برای تاکسی‌ها کم باشند ولی شرایط کشور با توجه به وضعیت تحریم‌ها دست به دست هم داد که علی‌رغم میل دولت افزایش نرخ بنزین اتفاق افتد.


رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران افزرود: بهترین اقدام در این شرایط این است که بخشی از درآمد ناشی از افزایش نرخ بنزین حتماً بخشی را به توسعه حمل و نقل عمومی شهری و بین شهری اختصاص دهند که بهترین وسیله حمل و نقل عمومی در شهر مترو و در بین شهرها قطار است و اگر این موضوع محقق شود می‌توان گفت افزایش نرخ بنزین به نفع مردم خواهد بود.

علیخانی خاطرنشان کرد: در صورتی که درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین صرف هزینه‌های جاری شود سودی به همراه نخواهد داشت و برای مردم بی فایده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس قانون افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی در حال حاضر شدنی نیست، گفت: افزایش نرخ زمان خاص خودش را دارد و اصولاً زمانی که لایحه بودجه بررسی می‌شود شهرداری پیشنهاد ۲۰ تا ۱۵ درصدی در مورد افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی دارد که شورای شهر این موضوع را بررسی و در صورت تصویب و تائید شورای تطبیق ابلاغ خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین