تبیان، دستیار زندگی

عضو هیئت مدیره انجمن سواد رسانه‌ای طلاب:

معرفی الگوهای سبک زندگی مطلوب، وظیفه رسانه ملی است

حجت الاسلام علی قهرمانی یکی از وظایف مهم رسانه ملی در حال حاضر را معرفی الگوهای سبک زندگی مطلوب بر اساس شاخصه‌های ایرانی و اسلامی دانست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حجت الاسلام علی قهرمانی
حجت الاسلام علی قهرمانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه  با اشاره به مطلب فوق اظهار داشت: با توجه به تاکیدات فراوان رهبر معظم انقلاب و دیگر علما و بزرگان مبنی بر لزوم ترویج سبک زندگی اسلامی، صدا و سیما به عنوان دانشگاه عمومی نمی تواند نسبت به این قضیه بی تفاوت و یا کم تفاوت باشد.

وی افزود: البته یکی از کارکردهای رسانه، سرگرمی سازی مخاطب است اما این مساله نباید باعث شود که برنامه های صدا و سیما به هر بهانه ای به دنبال جذب مخاطب باشد.

کارشناس و مدرس سواد رسانه ای همچنین گفت: گاهی اوقات احساس می شود که برخی برنامه ها و سریال ها تنها برای پرکردن آنتن و در نهایت جذب مخاطب ساخته شده و لذا در بعضی از آن ها شاهد اموری چون لهو و لعب و برخی محتواهای نه چندان مطلوب هستیم و حال آن که رسانه ملی در نظام جمهوری اسلامی، رسالتی برعهده دارد و باید بر اساس آن به وظیفه خود به درستی عمل کند.

وی بیان داشت: البته قبول داریم که در سال های اخیر، مشکلات مالی دست مدیران و برنامه سازان رسانه ملی را تا حدود زیادی بسته اما این ها نباید باعث شود که صدا و سیما از توجه به مقولاتی چون ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی و تقویت جریان ارزش های دینی و نیز امور اخلاقی و تربیتی غافل شود.
منبع: خبرگزاری رسمی حوزه