تبیان، دستیار زندگی

هر سال چند نفر در آمریکا به خاطر هزینه‌های درمانی ورشکسته می‌شوند یا می‌میرند؟

هزینه‌های بیمه در آمریکا

مناظره نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست مجهوری 2020 آمریکا مدتی پیش در شهر دیترویت در ایالت میشیگان برگزار شد. علت انتخاب این شهر این بود که ایالت میشیگان از جمله سه ایالتی بود که باعث پیروزی ترامپ شدند و از سوی دیگر، دیترویت در میان فقیرترین شهرهای مهم آمریکا به شمار می‌آید. تقریبا 25 درصد جمعیت این شهر زیر خط فقر هستند و یکی از بالاترین نرخ‌های بیکاری را دارد.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
بیمه در آمریکا
بر همین اساس، اولین سؤال مناظره انتخاباتی با سؤال از خدمات بیمه و درمان در آمریکا شروع شد. هزینه‌های درمانی در آمریکا رشد نجومی داشته و از طرف دیگر بیمه بسیاری از افراد از بین رفته یا پوشش مناسبی ندارند و در نتیجه بسیاری از مردم از عهده هزینه درمان و دارو بر نمی‌آیند ورشکسته شده و یا حتی از دنیا می‌روند.

هزینه‌های درمانی در آمریکا رشد نجومی داشته و از طرف دیگر بیمه بسیاری از افراد از بین رفته یا پوشش مناسبی ندارند و درنتیجه بسیاری از مردم از عهده هزینه درمان و دارو بر نمی‌آیند ورشکسته شده و یا حتی از دنیا می‌روند


یکی از نامزدهایی که بیشترین انتقاد را به وضعیت بیمه داشته و به عنوان نماینده مجلس سنای آمریکا طرحی برای بیمه همگانی ارائه کرده است، برنی سندرز است. سندرز به خاطر رویکردهای سوسیالیستی و انتقادش به ساختار حاکمیت و نظام سرمایه‌داری آمریکا، در دوره قبل در رقابت با هیلاری کلینتون کنار گذاشته شد تا کلینتون به عنوان نامزد اصلی معرفی شود. اکنون سندرز یکی از مطرح‌ترین چهره‌های انتخاباتی در میان بیش از 20 نامزد دموکرات است؛ اگر چه تضمینی نیست که اتفاق دروه قبل مجددا درباره او تکرار نشود.

سندرز برای نشان دادن گراین دارو و وضع بد بیمه، کاروانی از بیماران دیابتی را با اتوبوس به کانادا برد تا در آنجا داروی انسولین مورد نیاز خود را تهیه کنند. انسولین که اکنون در آمریکا بیش از 1000 دلار قیمت دارد، در کانادا با یک دهم قیمت فروخته می‌شود. سهمیه دولتی انسولین در آمریکا هم پاسخگوی بیماران و خانواده‌هایشان نیست و عمدتاً ناچار به جیره‌بندی سهمیه خود یا تقسیم آن بین چند بیمار می‌شوند.

سندرز در مناظره اخیر نیز درباره این کاروان سخن گفت و بر ناکارآمدی صنعت بیمه و دارو و گرانی بی‌رویه درمان در آمریکا تاکید کرد.