تبیان، دستیار زندگی

بحران بدهی وعده‌های غذایی مدارس آمریکا

حتی 22 دلار!

بدهی خانواده‌های آمریکایی به مدارس به خاطر عدم پرداخت هزینه تغذیه میان وعده یا ناهار دانش‌آموزان باعث شده برخی مدارس به روش‌های قهرآمیز روی بیاورند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مدارس آمریکا
مدرسه‌ای در وایومینگ غربی آمریکا در نامه‌ای به خانواده‌ها تهدید کرده پرونده آنها را به دادگاه ارجاع داده و سرپرستی فرزندانشان را سلب خواهد کرد. علت این تهدید، مشکلی است که مدارس آمریکا با آن روبرو شده‌اند: نپرداختن پول تغذیه

به‌ طور معمول در مدارس، با رسیدن بدهی تغذیه دانش‌آموز به 10 دلار، هر جمعه تماس تلفنی خودکار با والدین برقرار می‌شود تا این بدهی را یادآوری کند. اما به دلیل عدم توانایی خانواده‌ها به تسویه این بدهی، اکنون این مدرسه 22 هزار دلار از حدود هزار دانش‌آموز طلب دارد: یعنی متوسط 22 دلار!

طبق آمار در 75 درصد مناطق آموزشی، مردم از عهده هزینه میان وعده و ناهار مدارس برنمی‌آیند. به همین دلیل است که این مدرسه در پنسیلوانیا به ناچار تهدید کرده پرونده قیمومیت دانش‌آموزان را به دادگاه خواهد برد.

سه ماه پیش منطقه‌ای در رودآیلند نیز تغذیه دانش‌آموزان بدهکار را به ساندویچ کره و مربا محدود کرد.

به دلیل عدم توانایی خانواده‌ها به تسویه این بدهی، اکنون این مدرسه 22 هزار دلار از حدود هزار دانش‌آموز طلب دارد: یعنی متوسط 22 دلار!


در همان ایام، مدرسه دیگری در ایالت نیوهمپشایر یکی از فروشندگان رستوران مدرسه را به این علت که پول یک وعده غذا را از یکی از دانش‌آموزان نگرفته بود، اخراج کرد.

دبیرستانی هم در مینه‌سوتا تصمیم داشت از حضور بدهکاران در مراسم فارغ‌التحصیلی جلوگیری کند، اما نهایتا به دلیل اعتراضات افکار عمومی از این کار منصرف شد.

مشکل بدهی تغذیه و ناهار حتی به کارزار انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا راه پیدا کرد. برنی سندرز، یکی از برجسته‌ترین نامزدهای دموکرات، مساله بدهی تغذیه و ناهار را شرم‌آور توصیف کرده است. او وعده داده تمام بدهی مدارس برای وعده‌های غذایی را تسویه خواهد کرد و تغذیه در مدرسه برای تمام دانش‌آموزان رایگان خواهد بود.

به اعتقاد او نباید هیچ کودک گرسنه‌ای در ثروتمندترین کشور جهان وجود داشته باشد. آمار نشان می‌دهد از هر شش کودک آمریکایی یک نفر با مشکل گرسنگی زندگی می‌کند.