وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

خواستگارم خوب است اما...

اگر برای شما خواستگاری بیاید که همه شرایط لازم را دارد جز یکی از مهم ترین ها را، چه جوابی می دهید؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
همسر

باسلام و خسته نباشید.سوالی‌داشتم درارتباط با معیارهای انتخاب همسر . با توجه به اینکه خانواده من اهل نمازخواندن نیستند اکثر خواستگاران من هم این شرایط رادارند درحالی‌که خودم به همه مسائل شرعی پایبند هستم و اینکه مدرک اکثریت آن‌ها دیپلم است من چه‌کار باید بکنم؟ درست است که مدرک ملاک اصلی نیست ولی من نمی توانم قبول کنم و در مورد مسائل شرعی همه میگویند خودت نمازت را بخوان، حجابت را رعایت کن به‌طرف مقابل کاری نداشته باش. برای من مذهبی بودن مهم است اگر این معیار باعث شود، ازدواج نکنم، پشیمان نخواهم شد؟


پاسخ مشاور تبیان : 
باسلام، دوست عزیز شما باید برای انتخاب همسر بر اساس اولویت ملاک‌هایی که دارید اقدام بفرمایید
اگر واقعاً برایتان مسائل دینی مهم است که حقیقتاً هم یکی از ملاک‌های اصلی همین مسئله است باید در این مسیر ثابت‌قدم باشید کهان شاء الله حتماً خداوند همسر مناسبی را برایتان در نظر گرفته است.
هدف ما انسان‌ها در زندگی لزوماً با هر شرایطی ازدواج کردن نیست که چه‌بسا خیلی از افراد هستند که ازدواج‌کرده‌اند اما موفق نیستند بنابراین از این مسئله نگران نباشید که چرا هنوز ازدواج‌نکرده‌اید.
این درست نیست که بخاطر صرف ازدواج کردن پا روی ملاک‌های اصلی انتخابتان بگذارید که احتمال بروز مشکل را در آینده برایتان زیاد کند.

در مورد تحصیلات هم بررسی کنید چرا این موضوع برایتان خیلی مهم است. این امکان وجود درد که شما به علت مسائل فرهنگی و هم‌کفو بودن در افکار و عقاید به تحصیلات اهمیت می‌دهید، در اینصورت ممکن است کسی با مدرک دیپلم، از نظر شغلی و فرهنگی در شرایط مناسبی باشد.
اولویت بندی ملاک‌ها بسیار مهم است. بعد از اینکه با فکر و تحقیق مهم‌ترین‌ها را مشخص کردید، بهتر است صبر کنید تا کسی مناسب پیدا شود.

منبع: پرسش و پاسخ های عمومی تبیان
 
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین