تبیان، دستیار زندگی

نتیجه جنگ با ایران شکست است

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح گفت: به کشور‌های همسایه می‌گوییم؛ با شما دشمنی نداریم و کشور‌هایی مانند عربستان و امارات کشور‌های اسلامی هستند که راه را گم کرده‌اند و باید کنار ایران قرار بگیرند تا امنیت منطقه حفظ شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
سرهنگ باقری
سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی طی سخنانی گفت: کشور ما همان کشوری است که با وجود آنکه کارنامه تجاوزی در آن نسبت به دیگران نبود و همین طور شناخته می‌شد در دو جنگ جهانی با وجود اعلام بی‌طرفی مورد تجاوز قرار گرفت و نیمی از جمعیت خود را از دست داد و ریالی هم غرامت دریافت نکرد.

وی افزود: بعد از انقلاب همین کشور به‌نحو دیگری عمل کرد. استکبار جهانی با تمام قوا پشت کشوری ایستاد که انگیزه‌هایی برای تجاوز به ایران داشت و جنگ هشت‌ساله را به ما تحمیل کرد. در طول دوران دفاع مقدس در مقابل ما کشوری وجود داشت که در طول یک سال و نیم بعد از انقلاب، ارتش خود را تجهیز و بعد از آن به کشور ما حمله کرد. این حمله طوری طراحی شده بود که اگر طبق روال جنگ‌های دنیا پیش می‌رفت ما می‌بایست طی دو ماه شکست می‌خوردیم و در معرض تجزیه قرار می‌گرفتیم.

اگر ما امروز در ایران صنعت دفاعی مستقل داریم این‌ها متعلق به جهان اسلام است و همه بدانند که امنیت منطقه با همکاری کشور‌های منطقه تأمین می‌شود.سردار باقری ادامه داد: تعداد زیادی از خلبانان اسیر عراقی می‌گفتند "برای حمله به نفتکش‌های ایرانی در خلیج فارس ما از آسمان عربستان استفاده می‌کنیم". تمامی قدرت‌های جهانی سلاح‌های پیشرفته خود را در اختیار عراق قرار می‌دادند. عراق در شرایطی جنگ را پایان داد که ۷۰۰ تانک و ۶۰۰ هواپیما در اختیار داشت. کشور‌هایی مانند فرانسه به عراق سلاح می‌دادند و آلمان هم سلاح شیمیایی در اختیارشان قرار داده بود. همین کشور‌هایی که به تعهدات برجامی خود عمل نمی‌کنند پشت‌سر یک جنایتکار مانند صدام ایستادند.

وی تصریح کرد: در سوی دیگر این جنگ، ملت ایران قرار داشت که به‌طور غافلگیرانه دچار چنین تهاجم بزرگی شد. این ملت بزرگ دست در دست هم و به‌رهبری حضرت امام و توسط نیرو‌های مسلح خود صحنه را تغییر دادند. این ملت دشمن را از کشور بیرون کرد و با سربلندی دفاع مقدس را پایان داد.

رییس ستادکل نیرو‌های مسلح ادامه داد: عزت و سربلندی این ملت و نام ایران را امروز با وضعیت خفتی مقایسه کنیم که جبهه مقابل ما با آن روبه‌رو شده است. این جنگ با توجه به هزینه‌هایی که داشت، اما گنجینه بی‌نظیری است که باید مورد تحقیق قرار گیرد و باید برای قرن‌ها مایه مباهات برای نسل‌های آینده کشور باشد. دفاع مقدس دانشگاه بزرگی بود و در ابعاد مختلف نتایج گوناگونی را برای ملت ایران فراهم آورد.

سردار باقری تصریح کرد: دفاع مقدس وحدت ملی فرای حل مشکلات را به‌نمایش گذاشت و ابعاد ارزشمندی مانند استقلال و خوداتکایی را فراروی ملت ایران قرار داد.

وی با ابراز اینکه برکات دفاع مقدس تا امروز پا برجا بوده است، گفت: اگر امروز بازدارندگی دفاعی وجود دارد ریشه آن در دفاع مقدس است و اگر هرگز تجاوزی به ایران صورت نمی‌گیرد، دلیل آن تجربه تاریخی است که در ذهن دشمن وجود دارد.

سرلشکر باقری افزود: اگر در سطح منطقه محور مقاومت را قابل مقایسه با گذشته نمی‌بینیم و ملت سوریه و عراق مقابل تروریسم ایستادند و کشورشان را حفظ کردند، از دفاع مقدس ملت ایران الگو گرفتند. اگر مردم یمن با دست خالی برای چهارمین سال مقابل تجاوز عربستان ایستادگی کردند و امروز به جایی رسیدند که به سلاح‌هایی دست پیدا کرده‌اند که هواپیما‌های راهبردی دشمنشان را ساقط می‌کنند و دشمن را به این نتیجه رسانده که جز فرار از باتلاق یمن راهی ندارد، از برکات دفاع مقدس است.

رئیس ستادکل نیرو‌های مسلح افزود: امروز دشمنان که از جنگ با ایران می‌ترسند، مسیر تروریسم اقتصادی را در پیش گرفته‌اند و راه‌حل برون‌رفت از این بحران این است که حرکت‌هایی مانند اقتصاد مقاومتی را در پیش بگیریم.

وی تأکید کرد: بار‌ها به دشمن اعلام کردیم که اگر تجاوزی به این کشور صورت گیرد همان رفتاری که با پهپاد آمریکایی و نفتکش انگلیسی صورت گرفت در انتظار آن‌ها است و نتیجه تجاوز به این کشور اسارت و شکست خواهد بود.

باقری گفت: به کشور‌های همسایه می‌گوییم؛ با شما دشمنی نداریم و کشور‌هایی مانند عربستان و امارات کشور‌های اسلامی هستند که راه را گم کرده‌اند و باید کنار ایران قرار بگیرند تا امنیت منطقه حفظ شود. اگر ما امروز در ایران صنعت دفاعی مستقل داریم این‌ها متعلق به جهان اسلام است و همه بدانند که امنیت منطقه با همکاری کشور‌های منطقه تأمین می‌شود.
منبع: جوان آنلاین
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .