تبیان، دستیار زندگی

اپلیکیشن‌هایی برای پیاده‌روی اربعین

کنار قدم‌های جابر، همگام با تکنولوژی

این روزها اپلیکشن‌ها با زندگی ما گره خورده. برای هر کاری نرم‌افزاری ساخته شده و هر نیازی که داشته باشید می‌توانید اپلیکیشنی پیدا کنید تا کارتان راحت‌تر انجام شود. با توجه به استقبال ایرانی‌ها از پیاده‌روی اربعین در سال‌های گذشته عجیب نیست که تعداد زیادی اپلیکیشن در این زمینه ساخته شده باشد. در این متن با بعضی از کاربردی‌ترین نرم‌افزارها آشنا می‌شوید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
پیاده روی اربعین، تکنولوژی،اربعین،نرم افزار، اشتراک،زبان عربی ویژه اربعین، آموزش زبان،اپلیکیشن،سفر،کمک های اولیه،گردشگری،مرکز تفریحی

نرم افزار جامع اربعین

حجم: 6 مگابایت
نصب فعال: 20000
تقریبا همه‌ی آن چیزی که لازم است درباره این سفر بدانید و یا همراه داشته باشید در این نرم‌افزار آمده است. از نقشه آفلاین همراه با نقاط مهم مسیر پیاده‌روی و شهرهای مختلف گرفته تا مجموعه سخنرانی‌‌ها، روضه و مداحی‌ها به همراه ادعیه مربوطه و فایل صوتی آن. امکان دنبال کردن اخبار اربعین و آموزش‌هایی که لازم است قبل از این سفر ببینید هم در این نرم‌افزار آمده است. ضمن اینکه می‌توانید خاطراتتان را در این اپ ثبت کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید. ایده‌ی دیگری که سازندگان این نرم‌افزار عملی کرده‌اند کمپین مردمی برای تامین هزینه سفر کسانی است که استطاعت مالی برای شرکت در این راهپیمایی را ندارند. در این کمپین می‌توانید بین 5 تا 500 هزار تومان مبلغی را برای کمک به این افراد در نظر بگیرید.

زبان عربی ویژه اربعین

حجم: 3 مگابایت
نصب فعال: 10000
از نرم‌افزارهای کاربردی و جالب برای کسانی که با عربی آشنا نیستند. مثل همه نرم‌افزارهای آموزش زبان این اپلیکیشن هم بخش‌های متنوعی دارد. یکی از این بخش‌ها مکالمه‌های پر کاربرد در این سفر به زبان فارسی و عربی به همراه راهنمای تلفظ است. بخش دیگر این نرم‌افزار که مستقیم به آموزش زبان نمی‌پردازد اطلاعات عمومی درباره شخصیت‌های مهم عراق و معرفی آن‌هاست.

همراه اربعین

حجم: 5 مگابایت
نصب فعال: 2000
این برنامه شامل بخش‌های مختلف و متنوعی است. که هم نکات قبل از سفر را شامل می‌شود و هم مواردی که خوب است زمان سفر به آنها توجه کنید. در بخش اطلاعات عمومی سفر مطالبی راجع به اطلاعات مسیر، برنامه پیشنهادی جهت زمان بندی پیاده‌روی و شیوه صحیح پیاده‌روی آمده است. بخش پیش نیازهای سفر درباره وسایل و مواردی است که قبل از سفر باید آن‌ها را رعایت کنید. برای کاربرپسند بودن این بخش، چک لیستی هم در نظر گرفته شده تا موارد را چک کنید و علامت بزنید. ادعیه و زیارات، احادیث اربعین، آموزش عربی، احکام مورد نیاز سفر، کمک‌های اولیه و آشنایی با کشور عراق بخش‌های دیگر این نرم‌افزار است.

راهنمای جامع سفر اربعین

حجم: 4 مگابایت
نصب فعال: 1000
بچه‌های تیم همگردی که در حوزه‌ی  سفر و گردشگری حسابی فعالند، یک اپلیکیشن برای پیاده‌روی اربعین ساخته‌اند که در آن اطلاعات متفاوتی برای این سفر گنجانده شده است. مشاهده وضعیت آب و هوای مسیر پیاده‌روی، نقشه‌ی گردشگری مسیر اربعین، لیست جاذبه‌های گردشگری، مراکز تفریحی و رستوران‌های مسیر، مراکز اقامتی و مراکز خرید از جمله امکانات این نرم‌افزار است.

پیاده‌روی مجازی اربعین

حجم: 13 مگابایت
نصب فعال: 500
برای کسانی که از سفر جا مانده‌اند هم نرم‌افزاری طراحی شده که اگرچه گرافیک خوبی ندارد، اما ایده‌‌اش جالب است. در این برنامه طی گذشت 13 مسیر که بر اساس مقیاس واقعی طراحی شده به بین الحرمین خواهید رسید. در بعضی از مسیرها احادیثی قرار گرفته که باید با مطالعه آنها به مسیر بعدی بروید، برای واقعی‌تر شدن فضا در برخی مسیرها ایست و بازرسی هم وجود دارد. علاوه بر این، این برنامه دارای زیارت اربعین، زیارتنامه اباعبدالله، زیارت عاشورا و... به شکل متنی صوتی است.