سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

اعزام اتوبوس برای مراسم اربعین

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور گفت: برای مراسم اربعین امسال 2500 دستگاه اتوبوس در نقاط مرزی و همینطور خاک عراق به زائران حسینی خدمات لازم را ارائه می‌دهند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
اربعین
محسن مسلم‌خانی مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور، درباره اعزام اتوبوس برای مراسم اربعین اظهار داشت:‌امسال بر اساس پیش‌بینی‌های ستاد اربعین 40 درصد افزایش زائر را نسبت به سال 97، برای مراسم اربعین خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بنابر این همه دستگاه‌ها موظف شدند که امکانات خود را نسبت به جمعیت افزایش بدهند.

نرخ کرایه‌ها نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است و 5500 نفر عوامل ستادی و راننده‌ها مستقر هستند و حتماً نظارت لازم در خصوص نرخ کرایه‌های اتوبوس‌ها انجام خواهد شد.مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور بیان داشت: ناوگان اتوبوسرانی 2500 دستگاه اتوبوس از 30 شهرداری کشور در مراسم اربعین در داخل مرز و در داخل خاک عراق  خدمات لازم را به مسافرین و زائران ارائه می‌دهند.

مسلم‌خانی گفت: 1250 دستگاه اتوبوس در داخل کشور و 1250 اتوبوس نیز در خاک عراق مستقر می‌شوند که وظیفه دارند زائران را جابه‌جا کنند و از نقاط مرزی به داخل شهر ببرند.

وی تأکید کرد: اتوبوس‌هایی که از کشور ما در داخل خاک عراق فعالیت می‌کنند، دارای مجوزهای لازم از سوی پلیس و گمرک هستند و هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه از چه نوع اتوبوس‌هایی برای خدمات‌دهی به زائران استفاده می‌شود، گفت:‌در کل عمر ناوگان اتوبوسرانی شهری بالاست و 8 سالی است که اتوبوسی نوسازی نشده است.

مسلم‌خانی ادامه داد: شهرداری‌ها و اتحادیه اتوبوسرانی تمام تلاش خود را کرده است که از اتوبوس‌های ایمن برای ارائه خدمت به زائرین استفاده شود چرا که در کل عِرقِ خاصی ما به مراسم اربعین داریم و تمام تلاش خود را می‌کنیم که بهترین اتوبوس‌ها به مرز و داخل خاک عراق برای جابه‌جایی مسافران استفاده شود.

وی یادآور شد: از 17 مهر ماه 2500 اتوبوس در نقاط مشخص شده مستقر می‌شوند و تا 2 آبان ماه نیز به مأموریت خود ادامه خواهند داد و اگر نیاز باشد این مدت تمدید نیز خواهدشد.

مدیرعامل اتحادیه اتوبوسرانی‌های شهری کشور درباره نرخ کرایه‌های این اتوبوس‌ها نیز گفت: نرخ کرایه‌ها نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است و 5500 نفر عوامل ستادی و راننده‌ها مستقر هستند و حتماً نظارت لازم در خصوص نرخ کرایه‌های اتوبوس‌ها انجام خواهد شد.

منبع: فارس
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین