سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

قمی: دانشگاه مبدأ تحول در جامعه و محصول آن تربیت انسان‌ها است

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دانشگاه را مبدأ تحولات در جامعه دانست و گفت: محصول دانشگاه تربیت انسان‌ها است پس باید به آن توجه ویژه داشت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حجت الاسلام قمی
آیین تکریم و معارفه رؤسای سابق و کنونی دانشگاه سوره با حضور حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در محل این سازمان برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام قمی درسخنانی دانشگاه را مبدأ تحولات دانست و گفت: تشکر واقعی را باید از همه کسانی انجام داد که در این دانشگاه زحمت کشیدند زیرا دانشگاه به معنی واقعی کلمه مبدأ تحولات است و ما این را باور کرده‌ایم.

وی با تقدیر از رئیس سابق دانشگاه سوره گفت: در این راستا دکتر روشن تلاش‌های زیادی برای رشد و ارتقای دانشگاه سوره انجام داده و امروز از ما جدا شدند، البته ما از تجربیات و نکات ایشان قطعاً به استفاده می‌کنیم.

قمی درخصوص انتخاب رئیس جدید دانشگاه سوره گفت: من بابت این انتخاب آرامش دارم زیرا انتخابی است که همه جوانب آن را در نظر گرفتم و بسیار سختگیرانه آن را دنبال کردم.

وی ادامه داد: حتماً سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری پشتوانه‌های محکمی برای این دانشگاه هستند و آنگونه که همه اهل حق و نظر می‌خواهند این اتفاق رخ می‌دهد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خطاب به رئیس جدید دانشگاه سوره گفت: محصول دانشگاه تربیت انسان‌هاست و آقای ساعی هم باید به این موضوع توجه داشته باشند که چشم‌های زیادی به ایشان دوخته شده و ضروری است در این راستا گام‌های محکمی بر دارند.

یکی از معضلاتی که دانشگاه‌ها با آن مواجه هستند موضوع صندلی خالی است ما سال گذشته صندلی خالی در این دانشگاه نداشتیم و امسال هم نخواهیم داشت. دانشگاه سوره سال ۸۵ هزار و ۸۰۰ دانشجو داشت اما امروز ۴ هزار و ۵۰۰ دانشجو در سوره به تحصیل مشغول هستند.


به گزارش فارس در ادامه محمد روشن رئیس سابق دانشگاه سوره در سخنانی گفت: وقتی خواستیم کار را در سوره آغاز کنیم از افرادی باتجربه و باسابقه نظیر رئیس صندوق رفاه و مدیر دفتر هیئت‌ امنا که سوابق درخشانی داشتند خواهش کردیم بیایند و به ما کمک کنند. همچنین اعضای هیئت رئیسه هم افرادی هستند که به راحتی می‌توان آنها را در نظام آکادمیک کشور معرفی کرد و یکی از توفیقات سوره این است که استادان و کارمندانش غیرت سوره‌ای داشتند و بیش از توانشان برای کار وقت نیز می‌گذاشتند.

وی با اشاره به برخی از فعالیت‌های دانشگاه در دوره مدیریتش گفت: ساماندهی تشکیلات و نیروی انسانی از جمله کارهایی بود که در مجموعه اتفاق افتاد که البته با توجه به اقتضائات روز، ریاست جدید باید در آن باز هم تحول ایجاد کند، همچنین تلاش برای ارتقاء اخلاق اداری از دیگر فعالیت‌های این دانشگاه بود. گاهی دوستان نگران این بودند که دانشگاه‌ سوره تعطیل شود اما این دانشگاه نه تنها تعطیل نشد بلکه امروز بالنده و پرتوان به پیش می‌رود.

وی ادامه داد: پرهیز از دخالت دادن سلایق سیاسی از دیگر برنامه‌های اجرا شده در دانشگاه سوره بود من همیشه تلاش می‌کردم در کاری که توان آن را ندارم به دخالت نکنم و تصمیم‌ها در گروه‌های علمی گرفته می‌شد زیرا اگر کار با نظرات علمی جلو نرود همه در آن اظهار نظر می‌کنند، همچنین از آنجایی که طبق آیین‌نامه امکان داشتن هیئت ممیزی نداشتیم پیشنهاد دادیم دانشگاه‌هایی مثل سوره صدا و سیما و چند دانشگاه دیگر یکی از ممیزی مشترک تشکیل دهند و در این هیئت چهار نفر از اعضاء از دانشگاه سوره عضو بودند.

رئیس سابق دانشگاه سوره درخصوص دیگر برنامه‌های اجرا شده در این دانشگاه در دوران مدیریتش گفت: ارتقاء فضای آموزشی، همراهی با بسیج اساتید، برنامه‌ریزی برای اصلاح هیأت علمی، انتشار مجله رهپویه هنر، مستند‌سازی فعالیت‌ها به عنوان کتاب اول، انتشار کتاب اسناد توسعه‌ای، کتاب تحول، برگزاری جشنواره‌هایی مثل سایه، انعقاد قرارداد با دانشگاه‌های بزرگ داخلی و خارجی، تولید چندین فیلم کوتاه و داستانی به همراه برپایی نمایشگاه آثار دانشجویان دانشگاه از دیگر فعالیت‌های سوره است.

وی ادامه داد: امروز یکی از معضلاتی که دانشگاه‌ها با آن مواجه هستند موضوع صندلی خالی است ما سال گذشته صندلی خالی در این دانشگاه نداشتیم و امسال هم نخواهیم داشت. دانشگاه سوره سال ۸۵ هزار و ۸۰۰ دانشجو داشت اما امروز ۴ هزار و ۵۰۰ دانشجو در سوره به تحصیل مشغول هستند.
منبع: خبرگزاری فارس
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین