سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

روشنگری و شفافیت در آرا، اقتضای رابطه وکیل و موکل در مجلس است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه اقتضای رابطه وکیل و موکل در پارلمان، روشنگری و شفافیت است گفت: اجرای شفافیت آرای نمایندگان ضرورتی لازم و حتمی برای شکل گیری ارتباط مناسب و واقعی بین مجلس و مردم است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر
حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با تأکید بر شفافیت آرای نمایندگان مجلس اظهار داشت: شفافیت آرا یکی از مسائل ضروری است که باید وجود داشته باشد زیرا نماینده وکیل مردم بوده و اقتضای رابطه وکیل و موکل روشنگری و شفافیت در آراست که باید رعایت شود.

وی افزود: فردی که از سوی مردم انتخاب شده، وکیل مردم در مجلس شورای اسلامی است و باید روشن باشد چه اقدامات و کارهایی انجام می‌دهد.

مردم وقتی کسی را انتخاب می‌کنند باید بدانند او چه کارهایی را انجام می‌دهد لذا در مجلس نباید امر پنهان وجود داشته باشد


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اجرای شفافیت آرای نمایندگان یک ضرورت است تا ارتباط مناسب و واقعی بین مجلس و مردم شکل بگیرد.

پژمان‌فر گفت: آرای نمایندگان در کشورهای اروپایی و آمریکایی به صورت شفاف در فضاهای خاصی که آنها اعلام می‌کنند منتشر می‌شود تا مشخص شود آنها به چه موضوعی رای داده و در چه طرحی شرکت کرده و یا مخالف یا موافق چه مسئله‌ای بودند. 

وی افزود: باید همه موضوعات درون مجلس برای مردم به عنوان موکلین ملت مشخص باشد به طوری که آنها باید توضیح دهند چه میزان حقوق و یا هدایا و پاداش می‌گیرند چرا که افکار عمومی منتظر روشنگری در این قضایا هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: مردم وقتی کسی را انتخاب می‌کنند باید بدانند او چه کارهایی را انجام می‌دهد لذا در مجلس نباید امر پنهان وجود داشته باشد؛ با حرکت در این مسیر قطعا انگیزه مردم در انتخابات بالا رفته و نشاط مردم در حوزه انتخابیه آن نماینده‌ای که این شفافیت را ایجاد کرده برقرار می‌شود.

پژمان فر گفت: مخالفین شفافیت آرا به جای استقبال از شفافیت و روشنگری و حضور در اتاق شیشه‌ای به سمت تاریکی گرایش دارند در حالی که این موضوع تضییع حقوق مردم است.

منبع: خبرگزاری فارس
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین