وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

تلاش برای آزادی رهبر شیعیان نیجریه

طرح ختم سوره حمد به نیّت سلامتی و آزادی شیخ زکزاکی

این روزها نگرانی‌ها درباره احتمال شهادت رهبر شیعیان نیجریه به‌دلیل بیماری افزایش‌ یافته است؛ موضوعی که فرزندانش بارها درباره این حادثه ابراز نگرانی کرده‌اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
شیخ زاکزاکی
در جریان برگزاری مراسم اربعین ۱۳۹۴ از سوی جنبش اسلامی نیجریه، نیروهای ارتش نیجریه به مراسم شیعیان حمله کردند و این حمله موجب کشته‌ شدن ده‌ها تن از شیعیان شد؛ شیخ زکزاکی و همسرش نیز در این حادثه دستگیر و از آن زمان در زندان به سر می‌برند.
به رغم اینکه در دسامبر ۲۰۱۶ دادگاه عالی نیجریه در ابوجا حکم به تبرئه و آزادی ایشان و الزام به پرداخت خسارت به شیخ زاکزاکی و همسر ایشان کرد، ولی همچنان حکم دادگاه عالی اجراء نشده است و حالا اخباری که به رغم سانسور شدید خبری، از وضعیت ایشان منتشر شده، نشان می‌دهد دستگاه قضائی و دولت نیجریه در آزادی شیخ ابراهیم زاکزاکی که به شدت بیمار است به بهانه‌های واهی سنگ اندازی می‌کنند.

در روزهای اخیر نگرانی‌ها درباره احتمال شهادت شیخ‌ زکزاکی به‌دلیل بیماری افزایش‌ یافته است؛ موضوعی که فرزندانش بارها درباره این حادثه ابراز نگرانی کرده‌اند و با انتشار نامه‌ای برای چندمین‌بار از توطئه رژیم وابسته به نیجریه برای به‌شهادت‌رساندن پدرشان خبر داده‌اند. در روزهای اخیر دختر شیخ مقاومت؛ زکیه زکزاکی آخرین وضعیت جسمانی پدرش را بسیار وخیم توصیف کرده و گفته: ایشان چند روزی است که اصلاً نمی‌توانند بخوابند. شیخ احساس می‌کند که یک روغن داغ روی تمام بدنش می‌ریزند. باید برای ایشان دعا کنیم و هر کاری که می‌توانیم بکنیم.

شواهد پزشکی هم حاکی از آن است که وضعیت جسمانی شیخ‌ زکزاکی به‌دلیل وجود سرب فراوان در خون و مداوا نشدن و مشکلات پزشکی دیگر ناشی از شکنجه، در وضع اورژانسی و بسیار وخیم قرار دارد. 

سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با همکاری مراکز و نهادهای مختلف اقدام به برگزاری طرح ختم سوره حمد به نیت سلامتی و آزادی شیخ زکزاکی نموده است. 

شما هم می توانید با انتشار این طرح، در این حرکت معنوی سهیم باشید.

 


بیشتر بخوانید

سکوت سازمان‌های حقوق بشری در برابر وضعیت شیخ زکزاکی قابل‌ بخشش نیست


تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین