تبیان، دستیار زندگی

هر زمان که بد نتیجه گرفتیم انتقاد کنید نه الان

محمودی: انتقاد ناحق دلسردی می‌آورد

شهرام محمودی به اردوی تیم ملی برگشت. بعد از دو سال دوری، با شروع اردوی انتخابی المپیک، او که به‌خاطر مصدومیتش لیگ ملت‌ها همراه تیم نبود می‌خواهد نبودنش را در مرحله اول انتخابی المپیک جبران کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
شهرام محمودی

شهرام محمودی با بهبود مصدومیتش به تیم‌ ملی برگشت و از تیم ملی دفاع کرد. هرچند تیم ملی کار سختی دارد ولی سوپر استار والیبال، انتقادات این روزها به تیم ملی را قبول ندارد. چراکه پنجمی لیگ ملتها را نتیجه خوبی می داند.

از امروز دوباره به اردو برگشتی؟

توکل به خدا روزهای روشن در راه است. من تمرینات بدنسازی را هر روز انجام می‌دادم. طبق برنامه مربی بدنساز تیم ملی و هر روز هم با او در ارتباط بودم. خدا را شکر از نظر بدنی آماده‌ام و نیاز به تمرین توپی داشتم تا یکی، دو هفته‌ای که تیم ملی نبود به آمادگی کامل برسم، به همین خاطر با تیم نوجوانان تمرین می‌کردم. البته من چهار ماهی است که دست به توپ نشده بودم و از دو هفته پیش شروع کرده‌ام  و به طور حتم باید برای آمادگی و هماهنگی با تیم تمرین کنم. امیدوارم تا قبل از شروع رقابت‌های مرحله اول انتخابی المپیک با تمرین و دو بازی تدارکاتی با بلغارستان آماده، آماده شوم.

انتقادات ناراحت کننده است. بچه‌های ما با حضور در دور نهایی لیگ ملت‌ها، به جمع قدرت‌های اول دنیا صعود کردند و باید خوشحال باشیم،


این مدت به تو سخت گذشت؟

خیلی؛ واقعا خیلی سخت گذشت. وقتی ورزشکاری؛ اما نمی‌توانی دست به توپ بزنی و از تمرین و مسابقه دور هستی، فشار زیادی را تحمل می‌کنی و مثل شکنجه می‌ماند. برای من هم همین قدر سخت گذشت. خوشحالم که گذشت.

خودت هم پیشرفت را حس می کنی؟

خیلی بهتر شده‌ام و هر چه جلوتر می‌روم  وضعیت بدنی‌ام هم بهتر می شود. البته تمرینات بدنسازی خیلی سنگینی داشتم که از امروز با شروع تمرین توپی در اردوی تیم ملی سبک‌تر می‌شود.
 
شهرام محمودی

مرحله اول انتخابی المپیک را چطور میبینی؟
بازی‌های خیلی سختی است. همه دیدند که روسیه با همان ترکیب جوانش قهرمان لیگ ملت‌ها شد و برای انتخابی المپیک میزبان است و قرار است بازیکنان اصلی‌اش هم برگردند و به همین خاطر کار راحتی در سنت پترزبورگ نداریم. کوبا هم خیلی بهتر از قبل شده و حتی به سطح اول لیگ ملت‌ها هم صعود کرد. من فقط مکزیک را نمی‌شناسم. با این حال شک نکنید همه بازی‌های ما در انتخابی المپیک سخت است، اما روسیه به خاطر ستاره هایش حریف قدرتمندتری است. چرا که می‌خواهد از سنت پترزبورگ بلیت توکیو را بگیرد. با همه این تفاسیر نتایج این بازی ها هم از حالا قابل پیش بینی نیست. از طرفی بچه‌های ما هم با همه توانشان در زمین حاضر می‌شوند. 

شما انتقادات به تیم ملی بابت نرفتن روی سکو در لیگ ملتها را وارد می دانید؟
این انتقادات ناراحت کننده است. بچه‌های ما با حضور در دور نهایی لیگ ملت‌ها، به جمع قدرت‌های اول دنیا صعود کردند و باید خوشحال باشیم، به‌جای اینکه بگوییم چرا تیم روی سکو نرفته است. شاید تیم میتوانست نتیجه بهتری بگیرد و روی سکو برود اما نشد. تیم با همه سختی‌هایی که پشت سرگذاشت، با همه توان کار کرد. اگر روی سکو می‌رفت، فوق‌العاده می شد، اما حالا هم باید به بچه‌ها خسته نباشید گفت چراکه انتقاد به ناحق به جز دلسردی و ناامیدی نتیجه دیگری ندارد.

آقای محتشمیان در مصاحبه ای گفته بردها را بازیکنان گرفتند و باخت ها را مربی، شما موافق این حرف هستی؟

محتشمیان از پیشکسوتان والیبال است و با همه احترامی که برای او قائلم اما مخالف صحبت‌هایش هستم. چراکه پنجمی نتیجه خوبی برای تیم ما  است. وقتی تیم نتیجه بدی گرفت، باید انتقاد کنند، نه اینکه به دور نهایی لیگ ملت‌ها رسید. همین تیم پارسال  مدال برنز جام بین قاره ای را گرفت. امیدوارم منتقدان والیبال را از حاشیه دور کنند تا باز هم بدرخشد.
منبع: خبرآنلاین
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .