وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

چرا نباید فرزندتان را بیشتر از همسرتان دوست داشته باشید؟

علاقه و محبت به فرزند، بخش جدایی ناپذیر زندگی هر پدر و مادری است اما اگر بیشتر از عشق به همسرتان باشد، ممکن است با مشکل مواجه شوید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
فرزند

عشق به فرزند می‌تواند کاری کند که حاضر باشید برای درست کردن کاردستی تا ساعت یک نصف شب بیدار بمانید یا ۲۰ کیلومتر رانندگی کنید تا فقط یک کفش فوتبال را به فرزندتان برسانید اما غیرمعقول‌ترین کاری که والدین مرتکب آن می‌شوند، علاقه بیش از حد به فرزند، حتی بیشتر از همسر است.

قطعا پدر و مادر باید فرزندشان را دوست بدارند و به نیازشان توجه کنند. عشق به فرزند مثل رفتن به مدرسه اجتناب ناپذیر است و عشق به همسر کاملا به انتخاب و تمرین ما بستگی دارد.

محققان عقیده دارند، کودکانی که والدینشان به یکدیگر عشق می‌ورزند، شادترند و احساس امنیت بیشتری دارند. در واقع آنها نه تنها الگویی برای شکل اصلی رابطه والدین در خانواده دارند، بلکه از این طریق می‌آموزند در چنین رابطه‌ای افراد چگونه با هم رفتار می‌کنند.

تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده نشان می‌دهد که تنش‌های موجود در روابط والدین، به ندرت وارد ارتباط آنها با فرزندشان نیز می‌شود. کودکان به دلیل عدم توانایی در تحلیل تنش‌های موجود در رفتار والدین با یکدیگر، خودشان را در این موضوع مقصر می‌دانند.

مشکل دیگری که در این بین پیش می‌آید، تبدیل شدن فرزندان به مدل رویایی والدین است. والدینی که تمام احساساتشان را در فرزندشان سرمایه‌گذاری می‌کنند، در بزرگسالی از او انتظاراتی خواهند داشت، مثل این که بخواهند تمام آرزوهای از دست رفته‌شان در انسانی که بزرگش کرده‌اند متجلی شود. مسلما فرزند شما وقتی به نوجوانی و جوانی می‌رسد، از این که بخواهد شما را به آرزوهایتان برساند کلافه می‌شود.

پدر و مادر گاهی آنقدر درگیر مشکلات فرزندشان می‌شوند که خودشان را فراموش می‌کنند. محقیق این مساله را عامل نیمی از طلاق‌ها در سنین بالای ۵۰ سال می‌دانند.

تنها راه برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی این است که به یادداشته باشید، فرزندتان تنها علت کنار هم بودن شما و همسرتان نیستند؛ و در واقع مسئولیتی است که شما به همراه شریک زندگی‌تان آن را پذیرفته‌اید.

منبع: خبرآنلاین
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین