تبیان، دستیار زندگی

هفته‌ی ازدواج در راه است

برگزاری نمایشگاه عرضه کالا ایرانی به زوج های جوان در هفته ازدواج
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ازدواج
اعظم کریمی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان و دبیر ستاد ملی گرامیداشت هفته ازدواج در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص جزئیات برنامه‌های هفته ازدواج گفت: هرساله همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و روز ازدواج، وزارت ورزش و جوانان با تشکیل ستاد ملی هفته ازدواج و با همکاری سایر دستگاه‌ها اقدام به برگزاری برنامه‌های فرهنگی می‌کند.
وی با بیان اینکه اغلب این برنامه‌ها نیز با رویکرد ازدواج به هنگام و پایدار است، افزود: امسال نیز با دستور مقام عالی وزارت، این ستاد به ریاست معاون جوانان تشکیل و متناظر آن نیز در استان‌ها ایجاد شده است. به همین منظور فراخوانی به ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها اعلام و برنامه‌های نوآورانه آنان نیز گرفته شده است.

کریمی در خصوص جزئیات برنامه‌های ملی ابلاغ شده به سراسر کشور نیز توضیح داد: در تلاشیم با تمام دستگاه‌ها در حوزه ازدواج همکاری تعامل کنیم تا بتوانیم امسال برنامه‌های اثربخشی با بهره‌گیری از ظرفیت دستگاه‌ها و رسانه‌ها اجرا کنیم. یکی از برنامه‌ها در برگزاری نمایشگاه‌هایی با موضوع ازدواج در سراسر کشور است. برنامه دیگر نیز حمایت از کمپین‌های فرهنگی _ اجتماعی ازدواج آسان است و رایزنی‌هایی برای همکاری با برخی از این کمپین‌ها نیز انجام شده است.

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان ادامه داد: اقدام دیگری که به منظور گرامیداشت هفته ازدواج و با رویکرد تسهیل ازدواج انجام خواهد شد، استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای فرهنگ سازی با تولید محتوا درخصوص ازدواج آسان و پایدار جوانان و بهره مندی از ظرفیت هنرمندان در این زمینه است.

کریمی با بیان اینکه یکی از مهمترین برنامه‌های استانی در هفته ازدواج جشنواره ملی آئین‌های ازدواج اقوام است، تصریح کرد: امسال با هدف معرفی و ترویج سنت‌های حسنه و آئین‌های ازدواج اقوام در شهرهای مختلف کشور به میزبانی استان گلستان و ترویج آئین‌های ازدواج ساده این جشنواره برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های هفته ازدواج نیز عنوان کرد: این هفته در سراسر کشور مشاوره رایگان از طریق مراکز مشاوره به زوج‌ها داده می‌شود. به علاوه هر سال نیز نمایشگاه‌های هفته ازدواج با تمرکز بر عرضه کالا به زوج‌ها در کشور برپا می‌شود و امسال نیز در تلاشیم تا این نمایشگاه را با همکاری دستگاه‌ها برپا کنیم.

دبیر ستاد ملی گرامیداشت هفته ازدواج در این باره توضیح داد: تعاملاتی با وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص نمایشگاه عرضه کالا به زوج‌های جوان انجام شده و در صورت عملی شدن و به نتیجه رسیدن این همکاری، کالاهایی با تخفیف ویژه به زوج‌ها عرضه خواهد شد. به علاوه به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی، تمامی این اقلام و کالا از تولیدات ملی خواهد بود. همچنین در هفته ازدواج امسال برنامه‌های فرهنگی ویژه که برای اولین بار در سراسر کشور اجرا می‌شود، عملی خواهد شد.

گفتنی است هفته ازدواج امسال از روز ۱۲ تیرماه و همزمان با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) آغاز و تا ۱۸ تیر ادامه خواهد داشت.

همراهان عزیز، با توجه به گسترش سامانه همسان گزینی تبیان، لازم است جهت استفاده از خدمات همسان‌گزینی یا مشاوره اپلیکیشن همدم را از طریق لینک زیر دریافت و نصب نمایید، این سامانه در سراسر کشور فعال است.
 بخش همسان گزینی تبیان