تبیان، دستیار زندگی
عاتی پیش از آغاز مراسم اعلام كرد مهدوی كیا : راضی نیستم، افتخارات بزرگتری می خواهم. " از اینكه چنین عنوانی به دست آورده ام خوشحالم اما راضی نیستم. هنوز افتخارات بزرگتری مانده كه من آنها را می خواهم." این پاسخ مهدی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بهترین بازیكن آسیا در مصاحبه مطبوعاتی پیش از آغاز مراسم اعلام كرد

مهدوی كیا : راضی نیستم، افتخارات بزرگتری می خواهم.

" از اینكه چنین عنوانی به دست آورده ام خوشحالم اما راضی نیستم. هنوز افتخارات بزرگتری مانده كه من آنها را می خواهم." این پاسخ مهدی مهدوی كیا ستاره ایرانی تیم هامبورگ به سؤال یكی از خبرنگاران آسیایی در مراسم انتخاب بهترین های سال آسیا بود. مراسمی كه در طبقه دوم هتل " امپریال شرایتون" شهر كوالالامپور برگزار شد و طی آن بهترین های این قاره بزرگ معرفی شدند.

مصاحبه مطبوعاتی مهدوی كیا پیش از شروع مراسم برگزار شد. او در حالی كه بین بن همام و ولاپان نشسته بود به سؤالات خبرنگاران پاسخ می داد. او پس از اینكه احساسش را از این انتخاب بیان كرد گفت:" من پنج سال است كه درهامبورگ بازی می كنم و دو عنوان سومی و چهارمی بوندس لیگا را به دست آورده ام و فكر می كنم عملكرد راضی كننده یی در این تیم داشته ام."

بعد از این اظهارنظر خبرنگاری پرسید كه" فكر نمی كنید با دریافت این جایزه فشار بیشتری به شما وارد شود؟" كه مهدوی كیا گفت:" بله، اما این فشار، مثبت است. حالا من باید تلاش كنم كه در آلمان و ایران جدی تر كار كنم و روز به روز بهتر شوم."

بهترین بازیكن سال آسیا در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینكه" فكر می كنید روزی بهترین بازیكن جهان شوید" در حالی كه لبخند می زد با خونسردی گفت:" من سال 97 بهترین جوان آسیا شدم و امروز یكی دیگر از آرزوهایم برآورده شد. حالا امیدوارم كه این روند ادامه پیدا كند و موفقیت های بیشتری هم به دست آورم."

پس از این پاسخ یكی از خبرنگاران ایرانی حاضر در مراسم پرسید:" پیش از شما خداداد عزیزی و علی دایی نیز این عنوان را كسب كرده اند. از اینكه شما سومین ایرانی برنده این جایزه هستید چه احساسی دارید؟" كه مهدوی كیا پاسخ داد:" این دو جزو بهترین های فوتبال ایران هستند و من افتخار می كنم كه بعد از این دوبازیكن چنین عنوانی را به دست آورده ام.

مهدوی كیا در ادامه به سؤال خبرنگاران مذكور كه پرسید:" حالا پس از كسب این عنوان به چه چیزی فكر می كنید؟" اینطور جواب داد:" آرزو دارم برای دومین بار، در جام جهانی بازی كنم و امیدوارم این اتفاق در سال 2006 بیفتد تا شكست تلخ دوره قبل مقابل بحرین را فراموش كنم. هر چند كه باید تلاش كنیم قبل از جام جهانی در جام ملت های آسیا قهرمان شویم."

یكی از خبرنگاران از مهدوی كیا پرسید كه" فكر می كنید از میان رونالدو، زیدان و آنری كدامیك بهترین بازیكن جهان شوند؟" كه مهدوی كیا در پاسخ گفت:" زیدان و رونالدو بازیكنان خوبی هستند كه پیش از این توانسته اند این عنوان را به دست آورند و من دوست دارم امسال آنری بهترین بازیكن جهان شود چون واقعاً بازیهای خوبی انجام داده و حقش است كه این جایزه به او برسد."

او در پایان در خصوص پیشنهادهایی كه از تیم های مختلف اروپایی دارد در جواب یكی از خبرنگاران آسیایی گفت:" قبلاً یك پیشنهاد از تاتنهام داشتم كه درست نشد و حالا هم چند پیشنهاد از باشگاه های دیگر انگلیسی دارم كه هنوز هیچ چیز قطعی نشده است." خبرنگار مذكور پرسید:" از ایتالیا چطور؟" كه مهدوی كیا گفت:" ایتالیا جای خوبی است و فوتبال سطح بالایی دارد اما من هیچ پیشنهادی از آنجا ندارم." كه مجدداً خبرنگار مذكور گفت:" پس حالا كه این عنوان را به دست آوردید امشب دو پیشنهاد از ایتالیا دریافت می كنید" كه مهدوی كیا تنها به همان لبخند همیشگی اش بسنده كرد.

او پس از این مصاحبه و گرفتن چند عكس همانند سایر میهمانان برای پوشیدن لباس رسمی از سالن خارج شد تا در شروع مراسم با كت و شلوار و كراوات برای دریافت جایزه اش در سالن برگزاری مراسم حاضر شود.