تبیان، دستیار زندگی

بدون ترس از مسخره شدن انگلیسی صحبت کنید

مطمئن‌ترین راه برای موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی

بهترین راه مطلق آموختن انگلیسی این است که خود را با آن احاطه نمایید. یادداشت‌های خود را به انگلیسی بنویسید، در اطراف خود کتاب‌های انگلیسی قرار دهید، به یک رادیو انگلیسی‌زبان گوش دهید، اخبار انگلیسی را گوش دهید، از فیلم‌های انگلیسی‌زبان غافل نشوید. هر وقت می‌توانید با دوستان خود انگلیسی صحبت کنید. هر چه منابع آموزش انگلیسی بیشتری اطراف خود فراهم کنید بهتر و سریع‌تر می‌توانید بیاموزید؛ و کم‌کم به‌جایی می‌رسید که به این زبان فکر می‌کنید!
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
انگلیسی

علاقه زیادی به یادگرفتن زبان انگلیسی دارم ولی متأسفانه وقت رفتن به کلاس را ندارم. می خواستم راهنمایی کنید چگونه زبانم را تقویت کنم؟


مطمئن‌ترین راه برای موفقیت در درس زبان رفتن به کلاس‌های زبان و حضور داشتن در جوی کاملاً با زبان‌اصلی است. بهترین و تضمینی‌ترین راه برای تسلط بر زبان انگلیسی رفتن به کلاس‌های زبان است. شما تا وقتی‌که در محیطی قرار نگیرید که مجبور به حرف زدن و شنیدن به زبان انگلیسی باشید پیشرفت چشمگیری را حس نخواهید کرد.

نکات زیر را در یادگیری و مطالعه زبان بکار گیرید قطعاً مفید خواهند بود.

بدون ترس صحبت کنید:

بزرگ‌ترین عاملی که سبب می‌شود بیشتر مردم نتوانند در این رشته پیشرفت کنند ترس آن‌ها از صحبت کردن است. آن‌ها نگران هستند که اشتباه صحبت کنند و مانند احمق‌ها به نظر برسند بنابراین صحبت نمی‌کنند. نترسید صحبت کنید این مرحله‌ای است که باید از آن عبور کنید. این سریع‌ترین روش آموختن زبان است. نه‌تنها برای آموختن زبان بلکه برای هر کاری بهترین و راحت‌ترین راه آموختن آن انجام دادن آن است. دوباره و دوباره آن را انجام دهید تا بیاموزید، مانند هر کاری آموختن انگلیسی احتیاج به تمرین دارد. اجازه ندهید این شک و تردیدهای کوچک مانع پیشرفت شما شود.


از همه منابع خود استفاده کنید:

بهترین راه مطلق آموختن انگلیسی این است که خود را با آن احاطه نمایید. یادداشت‌های خود را به انگلیسی بنویسید، در اطراف خود کتاب‌های انگلیسی قرار دهید، به یک رادیو انگلیسی‌زبان گوش دهید، اخبار انگلیسی را گوش دهید، از فیلم‌های انگلیسی‌زبان غافل نشوید. هر وقت می‌توانید با دوستان خود انگلیسی صحبت کنید. هر چه منابع آموزش انگلیسی بیشتری اطراف خود فراهم کنید بهتر و سریع‌تر می‌توانید بیاموزید؛ و کم‌کم به‌جایی می‌رسید که به این زبان فکر می‌کنید!

بزرگ‌ترین عاملی که سبب می‌شود بیشتر مردم نتوانند در این رشته پیشرفت کنند ترس آن‌ها از صحبت کردن است. آن‌ها نگران هستند که اشتباه صحبت کنند و مانند احمق‌ها به نظر برسند. 


به انگلیسی‌زبان‌ها گوش دهید:

استادان زبان زیادی وجود دارند که انگلیسی‌زبان مادری آن‌ها نبوده است ولی به دلایل مختلف آموزشگاه‌های معتبر بین‌المللی ترجیح می‌دهند از استادانی استفاده کنند که انگلیسی‌زبان مادری آن‌ها باشد شاید یکی از دلایلش این باشد که کسی که به زبان مادری صحبت می‌کند در سخنرانی خود به‌طور غریزی کلمات را بیان می‌کند، کلمات را در جای مناسب قرار می‌دهد و آهنگ صحبت کردن او برای تقلید شاگردان مناسب‌تر است؛ و شاگردانی که از چنین استادی انگلیسی آموخته‌اند در آینده راحت‌تر و با لحن بهتری صحبت می‌کنند و بهتر می‌آموزند.

فیلم‌های انگلیسی و تلویزیون:

این فقط یک سرگرمی نیست بلکه راهی بسیار مؤثر برای آموختن زبان انگلیسی است. با دیدن فیلم‌های انگلیسی به‌خصوص آن‌هایی که زیرنویس انگلیسی هم دارند می‌توانید دایره لغت خود را بزرگ‌تر کنید و قدرت‌های شنیداری زبان انگلیسی (همان Listening) خود را تقویت کنید. اگر به اخبار هم گوش دهید می‌توانید قدرت تشخیص لهجه‌های مختلف را به توانایی‌های خود اضافه کنید.

گوش دادن به موسیقی‌های انگلیسی:

گوش دادن به موسیقی و ترانه‌های انگلیسی بسیار مفید است. در حقیقت به‌این‌ترتیب قدرت درک زبان خود را تقویت کرده‌اید. برای این منظور باید متن آهنگ را داشته باشید و آن را با ترانه‌ای که گوش می‌دهید مطابقت دهید. باید آن‌ها را از بر کنید و سعی کنید همراه با خواننده آن را بخوانید. در اینترنت وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که با مراجعه به آن‌ها می‌توانید متن ترانه موردنظر خود را ازآنجا دانلود کنید. به‌این‌ترتیب هم توانایی‌های گوش دادن و هم توانایی‌های صحبت کردن خود را تقویت کرده‌اید.

تا آنجا که می‌توانید مطالعه نمایید:

بسیاری فکر می‌کنند انجام دادن تکالیف و امتحان دادن کار جالبی نیست. ولی این تمرین‌ها در تقویت زبان شما بسیار مؤثر هستند. یکی از بهترین دلایلی که برای انجام تمرین‌ها و تست ها وجود دارد این است که به این روش در آینده می‌توانید میزان پیشرفت خود را اندازه بگیرید. اغلب نتیجه امتحان امروز را می‌توانید با نتیجه امتحان یک ماه یا شش ماه بعد مقایسه کنید. اگر این کار را نکنید هیچ‌گاه نمی‌فهمید چقدر پیشرفت کرده‌اید.


صدای خود را ضبط کنید:

هیچ‌کس دوست ندارد صدای ضبط‌شده خود را بشنود ولی با این روش می‌توانید صدای خود را هر از چند گاهی ضبط کنید و آن را با گذشته مقایسه نمایید. به شما توصیه می‌کنم این کار را امتحان کنید پس از مدتی از پیشرفت خود شگفت‌زده می‌شوید.

فقط انگلیسی گوش کنید:

این متفاوت از دیدن فیلم یا تلویزیون به زبان انگلیسی است چون در این حالت نباید کسی را که صحبت می‌کند ببینید. می‌توانید به رادیو گوش دهید از کتاب‌های صوتی استفاده کنید و یا از CD های آموزش زبان انگلیسی استفاده کنید و همین‌طور از تلفن برای انگلیسی صحبت کردن استفاده کنید. بیشتر افرادی که تجربه زندگی در یک کشور انگلیسی‌زبان را داشته‌اند اذعان می‌کنند که فهمیدن انگلیسی از تلفن بسیار سخت بوده است و فقط با تمرین توانسته‌اند این مهارت خود را تقویت کنند.