وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

ازدواج با دختران فامیل

از قدیم گفته اند که عقد دختر عمو و پسر عمو را تو اسمان ها بستند اما این روزها می گویند اگر با دختر عمویم ازدواج کنم ،ممکن است بچه مان ناقص شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ازدواج

ازدواج ناف بریده ها یکی از موضوعاتی است که هنوز در خیلی از خانواده ها مطرح می شود .هرچند  این روزها بازار ازدواج فامیلی به گرمای دیروز نیست اما بازهم  برای شما که در گیر و دار انتخاب همسر هستید ، ممکن است یکی از گزینه ها دختر عمو یا پسر خاله تان باشد.پس خالی از لطف نیست کمی هم در این باره صحبت کنیم.

در هرصورت فامیل یک شبکه بزرگ ارتباطات است که می تواند امکان آشنایی دخترو پسر را با هم فراهم آورد. این شبکه مزایایی دارد که می تواند به یک انتخاب صحیح کمک کند  و البته این نوع از انتخاب خالی از مشکلات نخواهد بود .اول خوبی ها و بدی هایش را بخوانید و سپس این شما و این میدان!

مشکلات ژنتیکی

_ اولین چیزی که با شنیدن ازدواج فامیلی به ذهنمان خطور می کند ، مشکلات ژنتیکی است. در دهه های گذشته ، برنامه های زیادی در صدا و سیما در این خصوص پخش شده و فرهنگ سازی خوبی صورت گرفته است.این یک واقعیت است که ازدواج فامیلی می تواند بروز برخی اختلالات ژنتیکی را دامن بزند اما مشاوره ی ژنتیک این روزها می تواند کمک کننده باشد. از طرفی  وقتی نسبت ها خیلی نزدیک نیست ، نگرانی مشکلات ژنتیکی کمتر خواهد بود .

این مشکل یک راه حل ساده دارد ، دلداگی و روابط عاطفی یا اطلاع دادن به بستگان و گرفتن مراسم را به بعد مشاوره ی ژنتیکی موکول کنید.اگر قرار است با دختر دایی تان به زیر یک سقف بروید اول مطمئن شوید که فرزندان سالمی خواهید داشت و بعد شمع و چراغا رو روشن کنید....

دخالت های بیشتر

_ مشکل دیگری که در این نوع ازدواج ها ممکن است آزار دهنده باشد ، دخالت بیشتر خانواده ها در زندگی عروس و داماد تازه است. گاهی دو خواهر که فرزندان شان با هم ازدواج می کنند ، در مقام مادر زن و مادر شوهر می توانند بسیار تخریب کننده عمل کنند. حریم شخصی چنین زوج هایی کم رنگ تر است.وقتی خاله ی تو مادر زنت هم باشد ، هم صمصیت بیشتری ممکن است ایجاد شود و هم دخالت بیشتری البته این به سطح فرهنگ خانواده ها و همچنین  خود زوج جوان هم بستگی دارد.

این مشکل هم می تواند با درایت دخترو پسر و ایجاد حریم مناسب برای زندگی جدید و همچنین درک خانواده از نیاز آنها به استقلال حل شود.

دعواهای ناخوانده

_ امان از وقتی که پای دعواهای خانوادگی به زندگی زناشویی دختر و پسری باز شود که هیچ نقشی در این اختلافات نداشته اند.در هر صورت وقتی اختلافی رخ می دهد ، هر کدام طرف خانواده ی خود را می گیرند و این ممکن است به روابط شان اسیب برساند.
برای حل این مشکل هم باید زوج جوان خود را در اختلافات والدین شان دخالت ندهند .هرچند این کار بسیار سخت است.

ازدواج با فامیل خوبی هایی هم دارد مثل:

دیده و شناخته ،بهتره

در ازدواج حتی اگر کامل ترین تحقیقات هم انجام شود باز هم همه ی جوانب زندگی فرد روشن نخواهد شد.اما افرادی که با هم قوم و خویش هستند ، از کودکی تا به امروز یکدیگر را مانیتورینگ کرده واز همه چیز هم با خبرند.

هم کفو بودن های خونی

هم کفو بودن که یکی از شرایط ازدواج موفق است ، در این نوع ازدواج ها بیشتر به چشم میخورد . زن و شوهر که در یک فامیل بزرگ شده اند ، در بسیاری از جنبه های فرهنگی و اعتقادی به هم نزدیک هستند حتی طبقه ی اجتماعی و اقتصادی شان هم شباهت بیشتری با هم دارد.

حمایت های گروهی

زوج جوان در ازدواج های فامیلی همانطور که ممکن است از دخالت والدین خود اسیب ببینند ،می توانند از حمایت بیشتر یک شبکه از نزدیکان ، سود ببرند.حمایت های مالی، میانجیگری هنگام اختلاف وقبح بیشتر طلاق در چنین ازدواج هایی می تواند به یک زندگی موفق منجر شود.

حال تصمیم گیری با شماست ، می خواهید با دختر دایی تان ازدواج کنید؟

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین