وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

خواستگارم همه چیزش خوب است جز قیافش

اگر قیافه ی کسی که قرار است با او ازدواج کنیم را دوست نداریم، چه تصمیمی بگیریم؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همسر

خواستگاری دارم که از همه لحاظ عالیه فقط تنها عیبی که داره چهرشه که به دلم نمیشینه. البته خودمم قیافه معمولی رو به پایینی دارم. هر چی سعی میکنم نادیده بگیرم نمیتونم. خانوادمم خیلی موافقن. نمیدونم چیکار کنم واقعا. من حتی دوست نداشتم به قیافه پسر نگاه کنم و از طرفیم میترسم که دیگه خواستگار خوب با این شرایط نداشته باشم .البته من 21 سالمه .ولی واقعا از طرف فامیل ها خیلی تحت فشارم .که ازدواج کن و ... ولی همین فامیل مطمئنم که بعد ازدواج پشت سرم حرف میزنن که شوهرش فلانه.

پاسخ مشاور تبیان: 
در مورد مسایل ظاهری دو نکته را مدنظر قرار دهید : تنها اگر در جلسه اول فردی به لحاظ ظاهری در شما احساس کاملا ناخوشایندی را ایجاد کرد احتمال عدم تغییر این احساس می رود. اما اگر این حالت، حالت خنثی هم باشد احتمال اینکه بتوانید با ایجاد شناخت بیشتر و برقراری رابطه بیشتر این احساس را تعدیل کنید هست. بنابراین می توانید با در ارتباط بودن مدتی این مساله را بررسی کنید و با اطمینان بیشتر از تغییر یا عدم این تغییر در مورد ادامه رابطه تان تصمیم بگیرید.
ضمن اینکه این نکته را هم در انتخاب نهایی‌تان مدنظر قرار دهید که همه افراد در کنار ویژگی های مثبت و مطلوبی که دارند ویژگی های نامطلوبی هم می توانند داشته باشند همانطور که در مورد ما هم این نکته صدق می کند. اما مساله قابل اهمیت این است بتوانیم واقع بینانه به این مساله در انتخاب هایتان نگاه کنید و ببینید آیا می توانید به قیمت بدست آوردن آن ویژگی های مطلوب با مشکلات ظاهری که ایشان دارند کنار بیایید یا خیر؟

به هر حال لازم است این باور را در خودتان اصلاح کنید که فردی را نمی توانید پیدا کنید که همه خواسته های شما تامین کند و هر کسی ممکن است دارای شرایطی باشد که شما مورد پسندتان واقع نشود. لذا بهتر است برای این مسایل اولویت هایی قرار دهید و ببینید اگر ایشان اولویت های مهم خواسته های شما را تامین می کند می توانید با بقیه اش شما سازگار شوید یا خیر؟ ضمن اینکه هیچ وقت نظرات دیگران را در این باره ملاک قرار ندهید چراکه به هر حال شما هر کسی را انتخاب کنید ممکن است با ذایقه گروهی از اعضای خانواده تان سازگار نباشد. بنابراین سعی کنید بعد از گرفتن مشورت از دیگران خودتان با ارزیابی ها و ملاک هایی که دارید تصمیم نهایی را اتخاذ کنید تا اگاهانه تر بتوانید با تبعات این انتخابتان روبرو شوید.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین