وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

آیت‌الله‌العظمی مکارم در دیدار فرمانده انتظامی قم:

اگر مساله فضای مجازی حل نشود آینده تاریک خواهد بود

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی گفتند: جای تأسف است که نسبت به این موضوع مهم که آمارها نیز به‌صورت وحشتناك بالا رفتن جرائم فضای مجازی را خبر می‌دهند، بی‌تفاوتی وجود دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
آیت الله مکارم شیرازی

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی امروز در دیدار فرمانده نیروی انتظامی استان قم، به دنبال توضیحاتی كه فرماندهان انتظامی درباره حجاب دادند، با بیان این که امروزه مساله حجاب از یک موضوع صرفاً مذهبی فراتر رفته و به مساله سیاسی تبدیل شده است، تصریح کردند: دشمنان و معاندان تمام همت خود را برای شکستن این سد بکار گرفته‌اند و معتقدند اگر بتوانند مساله حجاب را بشکنند به نظام ضربه وارد کرده‌اند.

ایشان با بیان این که تنها در حد یک مساله شرعی نمی‌توان با موضوع حجاب برخورد کرد، گفتند: با توجه به سرمایه‌گذاری همه‌جانبه دشمن در این زمینه، رفتار و واکنش ما نیز باید برای تقویت مقوله حجاب و عفاف در جامعه قوی باشد.

معظم له با انتقاد از برخی غفلت و تغافل‌ها و مقایسه نادرست ایران با برخی کشورها دیگر در خصوص موضوع حجاب، اظهار داشتند: ما جمهوری اسلامی هستیم نه یک کشور سکولار که با کشورهای سكولار قابل قیاس باشد.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مهم فضای مجازی اشاره کردند و با انتقاد از اظهارات اخیر بعضی از مسئولین كشور در این خصوص گفتند: جای تأسف است که نسبت به این موضوع مهم که آمارها نیز به‌صورت وحشتناك بالا رفتن جرائم فضای مجازی را خبر می‌دهد، بی‌تفاوتی وجود دارد.

حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی تأکید کردند: فضای مجازی از نخستین مساله های کشور است که اگر حل نشود آینده تاریک خواهد بود؛ امیدواریم مسؤولین این آمار و ارقام وحشتناك را ببینند و توجه کنند در فضای مجازی چه خبر است و چه اتفاقاتی رخ می‌دهد؟

ایشان ادامه دادند: در خبرها آمده بود که روسیه خود را به‌طورکلی از این شبکه‌ها جدا کرده است و فضای مجازی خاصی برای خود ایجاد کرده‌اند. اگر نمی‌شود چطور این‌ها توانسته‌اند؟.

معظم له ابراز داشتند: یکی از مهم‌ترین مسائل کشور همین مساله فضای مجازی است، باید در این خصوص ریشه‌ای کار کنیم؛ این که گفته شود آب از سر گذشته و نمی‌شود كاری كرد، اشتباه بزرگی است.

منبع: خبرگزاری رسمی حوزه
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین