سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

تهران 80 آرامستان دارد

عضو شورای شهر تهران در اولین تهرانگردی سال 98 که از بهشت‌زهرا آغاز شد، اعلام کرد که تهران در گذشته ۱۴۰ آرامستان داشت که امروز تنها ۸۰ آرامستان باقی مانده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
آرامگاه
احمد مسجد جامعی در اولین تهرانگردی سال 98 با حضور در بهشت زهرا و مزار شهدای ارتش، یاد و نام آنها را گرامی داشت و ضمن رونمایی از تندیس شهیدان آوینی و صیاد شیرازی در سخنانی گفت: تهران یک زمانی ۱۴۰ آرامستان داشت که حالا عمده آن به بوستان و فضای سبز تبدیل شدند و حالا تنها ۸۰ آرامستان باقی مانده که به صورت محدود از آن استفاده می‌شود که عمدتاً زیر نظر اوقاف است.

وی بااشاره به وضعیت نابسامان برخی از آرامستان‌ها، گفت: متأسفانه برخی از آرامستان‌ها را به هم ریخته‌اند به عنوان مثال در گذشته به احترام حرم حضرت عبدالعظیم در شهر ری از ساختن مقبره‌های دومناره جلوگیری می‌کردند اما حالا فکر می‌کنند که ایده جالبی است و قبر دو مناره می‌سازند .

مسجدجامعی به تعویض سنگ قبرها نیز اشاره کرد در حالی که به گفته وی این سنگ‌ها به عنوان سند می‌توانند مورد مطالعه قرار گیرد.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مطالعاتی انجام شده است که به جای بهشت زهرا، فضاهای جدید ایجاد شود، گفت: ما به سازمان بهشت زهرا همواره توجه کرده‌ایم به گونه‌ای که شغل تطهیرکنندگی جزو مشاغل سخت و زیان آور شناخته شد.

منبع: ایسنا

این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین