وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

اقلیت ها ابزاری در دستان حزب دموکرات

طالب نوشت: «هنگامی که می‌خواهند نشان دهند حزب‌شان تنوع دارد از تصاویر ما استفاده می‌کنند، اما زمانی که می‌خواهیم در مذاکرات حضور داشته باشیم یا درباره مسائلی هویتی که برای آن مبارزه می‌کنیم و آنچه ما را به انتخابات می‌کشاند سخن بگوییم، نادیده گرفته می‌شویم. احترام واقعی تنوع هنگامی است که صدای ما شنیده شود.»
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
اقلیت ها
رشیده طالب، عضو فلسطینی‌تبار کنگره آمریکا، در توئیتی از دورویی دموکراتها در حمایت از «اقلیت‌ها» انتقاد کرد و نوشت حزب زمانی که می خواهد تصویری همه گیر و جامع از خود به نمایش بگذارد از او و دیگر اعضای اقلیت به عنوان نمونه استفاده می کند. طالب نوشت: «هنگامی که می‌خواهند نشان دهند حزب‌شان تنوع دارد از تصاویر ما استفاده می‌کنند، اما زمانی که می‌خواهیم در مذاکرات حضور داشته باشیم یا درباره مسائلی هویتی که برای آن مبارزه می‌کنیم و آنچه ما را به انتخابات می‌کشاند سخن بگوییم، نادیده گرفته می‌شویم. احترام واقعی تنوع هنگامی است که صدای ما شنیده شود.»

طالب این توئیت را در حمایت از الحان عمر، دیگر عضو دموکرات و مسلمان کنگره نوشت که پس از سخنانی درباره حقوق مدنی مسلمانان در ایالات متحده مورد هجمه بسیاری از جمله دونالد ترامپ قرار گرفت.

عمر در پاسخ به ترامپ در توئیتی نوشت: «نماینده کنگره نشدم که ساکت بمانم. از حامیانم تشکر می‌کنم که مقابل دولتی ایستاده‌اند که روی ممنوعیت ورود مسلمانان به این کشور مانور می‌دهد.»

اما عمر حمایت چندانی از سوی حزب دریافت نکرد و تنها چهره‌های نوظهور و منتقد مانند رشیده طالب، الکساندریا اوکاسیو-کورتز، برنی ساندرز و الیزابت وارن از او حمایت کرده و از سکوت رهبران حزب انتقاد کردند.

این تنها موردی نیست که حزب دموکرات علیه اعضای اقلیت خود اقدام می‌کند. کمیته کمپین دموکرات‌ها برای انتخابات کنگره اخیرا طرحی را پیشنهاد داد تا سازمان‌های حامی نامزدهایی که شرکت آنها در رقابت‌ها برای دیگر نامزدها چالش‌ساز می‌شود را در لیست سیاه قرار دهند. نمایندگان جوان و تازه راه یافته به کنگره به ویژه کورتز، طالب، عمر و آیانا پرسلی، با فعالیت‌های چشمگیر خود چالش‌های زیادی برای اعضای قدیمی ایجاد کرده‌اند.

نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، در توئیتی کنایه‌آمیز خطاب به کورتز که تقریبا دو برابر او دنبال کننده دارد نوشت: «افرادی هستند که فالوئرهای زیادی دارند، اما مهم این است که ما رای بیشتری در مجلس داریم.»

اقلیت ها
اعضای مسلمان، لاتین و رنگین‌پوست حزب دموکرات، رویکرد رهبران حزب در قبال خود به عنوان اقلیت را دورویی و شعاری بودن سیاستهای فراگیرانه آنها می‌دانند که هدفی جز کسب آرای بیشتر ندارد و اقلیت‌ها تنها ابزاری در بازی قدرت این حزب هستند. در عمل حزب ترجیح می‌دهد نمایندگان این گروه‌ها را نادیده بگیرد.

از سوی دیگر، رهبران این حزب از عنوان اقلیت برای به رسمیت شناختن همجنس‌بازان به عنوان یکی از اقشار جامعه نیز سواستفاده می‌کنند. همین رویکرد در معرفی پیت بودجج، شهردار ساوت بند در ایالت ایندیانا برای رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری 2020 که مورد حمایت اوباما نیز قرار گرفته است، دیده می‌شود. پس از انتخاب اوباما به عنوان اولین رییس جمهور سیاهپوست و تلاش برای پیروزی هیلاری کلینتون به عنوان اولین رییس جمهور زن، اکنون دموکراتها به گزینه اولین رییس جمهور همجنس‌باز روی آورده‌اند.


 
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین