تبیان، دستیار زندگی
هشدار زاگالو به میلانی ها ماریو زاگالو، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال برزیل به سران باشگاه میلان در مورد آینده ریكاردو كاكا هشدار داد. زاگالو با اشاره به تحقیر بازیكن بزرگی مثل ریوالدو توسط مربیان میلان و نیمكت نشینی كاكا اذعان...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخبارحاشیه ای از فوتبال اروپا

هشدار زاگالو به میلانی ها


ماریو زاگالو، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال برزیل به سران باشگاه میلان در مورد آینده ریكاردو كاكا هشدار داد.

زاگالو با اشاره به تحقیر بازیكن بزرگی مثل ریوالدو توسط مربیان میلان و نیمكت نشینی كاكا اذعان كرد، سیاست اشتباه مدیران ایتالیایی در مورد استفاده از بازیكنانی نظیر كاكا باید تغییر كند.

او گفت: "اصلاً درست نبود در آستانه بازی فینال جام بین قاره ای مقابل بوكاجونیورز ریوالدو از میلان برود، زیرا او هم در این زمان می توانست یكی دیگر از افتخاراتش را كسب كند. متاسفانه نیمكت نشینی كاكا هم مرا نگران كرده و امیدوارم میلانی ها به زودی به اشتباهات خود اعتراف كنند."

بدترین‌های سری A انتخاب شدند

ریوالدو در صدر!

شبكه‌ی ملی رادیویی ایتالیا در انتهای هر فصل بدترین بازیكن سریA را با آرای شنوندگانش انتخاب می‌كند.

این فصل ایتالیایی‌ها ریوالدو، برزیلی ناكام میلان را به عنوان بدترین بازیكن انتخاب كردند. پس از ریوالدو «سعدی قذافی»، پسر رهبر لیبی و بازیكن دوپینگی پروجا قرار دارد. ریوالدو كه ابتدای ماه دسامبر و پس از این كه تنها در یك دیدار تیمش به میدان رفته بود، سن سیرو را ترك كرد.

بدترین بازیكن سریA ایتالیا جایزه‌ی «Golden Dustbin» به معنی «سطل آشغال طلایی!» تعلق می‌گیرد. شبكه‌ی رادیویی «RAI» مسوول برگزاری این انتخاب است.

ریوالدو ‌٢٥ درصد آرا را كسب كرد و در صدر قرار گرفت. ‌٥٠٠٠ شنونده‌ی رادیویی در این انتخاب شركت كرده بودند. قذافی كه در هیچ دیدار رسمی پروجا به میدان نرفته بود با ‌٥/٢١ درصد در مكان دوم قرار دارد. كارستن یانكر، مهاجم آلمانی اودنیزه كه روز شبنه موفق شد دومین گل خود را در مدت ‌١٧ ماه به ثمر برساند در این انتخاب سوم شد. از دیگر بازیكنانی كه در سیاهه‌ی بدترین بازیكنان سریA قرار دارند می‌توان به نام ماركو ماتراتزی از اینتر، سرجیو كونسیسائو و میهایلوویچ از لاتزیو اشاره كرد.

قاضی بزرگ شهر تورین دست به كار شد

زیدان فراخوانده شد

زین‌الدین زیدان، ستاره پیشین یوونتوس برای ارایه‌ی مدرك پیرامون موضوع تخلفات دوپینگ دو نفر از سران یوونتوس به دادگاه فراخوانده شد.

آنتونیو گیرادو، مدیر و ریكاردو آگریكولا، پزشك باشگاه متهم به تشویق بازیكنان یوونتوس به استفاده از مواد و داروهای ممنوع شده بین سال‌های 1994 تا 1998 هستند. زیدان از سال 96 تا 2001 عضو گروه متهم تورین بود.

«رافائل گوارینیلو»، یكی از قاضیان مشهور شهر تورین مدت سه سال به بررسی پرونده‌های دوپینگ و باندهای مافیایی در فوتبال ایتالیا مشغول بوده، اكنون با نهایی شدن تحقیقاتش، این قاضی پرونده‌های جنجالی و پر سر و صدایی را راهی دادگاه كرده است. این قاضی اهل شهر تورین در مصاحبه‌ با روزنامه‌ی فرانسوی مشهور «لوموند» گفت:«از زیدان خواستم تا 19 سپتامبر در دادگاه حاضر شود و به سوالات ما پاسخ دهد. من به گفته‌های دیگر بازیكنان نیز نیاز دارم. البته كسانی كه حقیقت را می‌گویند به سود دادگاه هستند! آنها شاهد تمام جزییات در باشگاهشان بودند و باید به تمام آنها اعتراف كنند.»

اكتبر گذشته پروفسور جیان مارتینو بنزی، داروساز دانشگاه پاویا اعلام كرد، یوونتوس در انبارهای خود 281 نوع داروی غیرمجاز دارد كه دست كم شامل 5 نوع داروی دوپینگی است. دو مسوول باشگاه یوونتوس 6 تا 8 ماه در زندان خواهند بود.