سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017

مدیرعامل سوره مهر: عرضه 170 عنوان کتاب چاپ در نمایشگاه کتاب تهران

عبدالحمید قره داغی، مدیرعامل انتشارات سوره مهر در نشست خبری اعلام برنامه‌های این نشر در سی و دومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: در نمایشگاه کتاب امسال حدود 170 اثر چاپ اول و در مجموع 530 دوره چاپ خواهیم داشت که در نمابشگاه کتاب عرضه می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 نشست خبری تشریح برنامه‌های سوره مهر در سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران با حضور عبدالحمید قره‌داغی مدیرعامل انتشارات سوره مهر، مرتضی سرهنگی مدیر دفتر هنر و ادبیات پایداری حوزه هنری، علی اسکندری مدیر روابط عمومی در سالن کنفرانس این انتشارات برگزار شد.
سوره مهر

قره‌داغی در ابتدای این نشست گفت:  انتشارات سوره مهر معرف و مروج فرهنگ دفاع مقدس و اندیشه و هنر انقلاب اسلامی است که ما به این مسئله افتخار می کنیم. از افتخارات ما در سال گذشته این بود که برای هفتمین بار ناشر برگزیده در بخش عمومی انتخاب شد. با وجود مشکلاتی که در حوزه کاغذ وجود داشت، توانستیم هم در حوزه تولید و هم در بخش فروش توفیق داشته باشیم؛ به طوری که در حوزه فروش با 15 درصد افزایش مواجه بودیم.

مدیر عامل انتشارات سوره مهر ادامه داد: در نمایشگاه کتاب امسال نیز حدود 170 اثر چاپ اول خواهیم داشت که برای اولین بار در نمابشگاه کتاب عرضه می‌شود. در سال گذشته برخی از آثار بیش از 20 بار تجدید چاپ شد که در مجموع ما 530 دوره چاپ داشتیم. همچنین حدود یک میلیون جلد کتاب توسط سوره مهر منتشر شده که میانگین آن 200 صفحه بود. از سوی دیگر حدود 200 میلیون صفحه در سال گذشته منتشر و عرضه شد.

قره‌داغی در ادامه با بیان اینکه تلاش کردیم تا تنوع محصولات را افزایش دهیم، اضافه کرد: از سال گذشته تاکنون 200 عنوان در حوزه ادبیات انقلاب و مقاومت، 5 عنوان در حوزه موسیقی، 50 عنوان در حوزه کودک و نوجوان و 22 عنوان در حوزه طنز منتشر کردیم.

وی افزود: انتشار تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب فرنگیس نیز از دیگر رویدادهای مهم بود که سبب شد تا موضوع مرزنشینان و منطقه کردستان بار دیگر مورد توجه قرار گیرد. این اثر با اینکه چند سال از چاپ آن می‌گذشت، بعد از تقریظ مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

مدیرعامل سوره مهر افزود: فردا هم قرار است در برنامه‌ای تحت عنوان هشتمین پاسداشت ادبیات مقاومت از تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب در "کمین گل سرخ" رونمایی شود. انتشار این اثر در دهه 80 صورت گرفت و جوایز متعددی را دریافت کرد. از جمله ویژگی‌های این کتاب روایت داستانی اثر است. تقریظ رهبر انقلاب نیز مربوط به دهه 80 است. توجه دادن مخاطبان به سمت کتاب و کتابخوانی از جمله اهداف این تقریظ‌هاست.

مدیرعامل انتشارات سوره مهر با بیان اینکه راه‌اندازی نهضت ترجمه برای آثار در حوزه ادبیات انقلاب و مقاومت از جمله تاکیدات رهبر انقلاب است، اضافه کرد: سوره مهر در سال‌های گذشته تلاش کرد تا تعداد این آثار را افزایش دهد. تاکنون 120 اثر به زبان‌های مختلف از جمله عربی، اردو، انگلیسی و... ترجمه شده است. امسال هم بر این تعداد افزودیم که در نمایشگاه نیز در غرفه‌ای مستقل عرضه خواهد شد. همچنین در این سال‌ها کتاب‌های شاخصی داشتیم که گاه مورد فراموشی قرار گرفت. امسال با نیازسنجی، ویراستاری و صفحه‌بندی جدید و متناسب با نیاز و سلیقه روز این دسته از آثار عرضه خواهد شد. از جمله این آثار می‌توان به کتاب‌های اکبر ایرانی قمی و تعدادی از آثار مزین به تقریظ رهبر انقلاب اشاره کرد که در مجموعه دستخط عرضه می‌شود.

قره‌داغی به فعالیت‌های سوره مهر در بخش کودک و نوجوان در سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب اشاره کرد و گفت: در این بخش نیز در سه گروه سنی خردسال، کودک و نوجوان میزبان مخاطبان خواهیم بود. 49 عنوان کتاب جدید در این بخش عرضه می‌شود. در حوزه کتاب‌های الکترونیک نیز امسال 1500 عنوان کتاب الکترونیک و 130 عنوان کتاب صوتی عرضه می‌شود. فلش بوک و... نیز از دیگر قالب‌هایی است که آثار جدیدی عرضه می‌شود.
منبع : پایگاه خبری سوره مهر
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین