تبیان، دستیار زندگی

روی خط مشاوران تبیان (1)

همسر مناسب برای من سراغ دارید؟

اگر شما هم جز آن دسته از کاربران هستید که می خواهید بدانید در سامانه همسان گزینی تبیان ، شخص مناسب شما پیدا می شود یانه؟ این مطلب را از دست ندهید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : ندا داودی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
همسان گزینی
یکی از سوالاتی که کاربران تبیان از سرویس همسان گزینی ، می‌پرسند این است: آیا مورد مناسب برای ازدواج با ما در سامانه وجود دارد یا خیر؟ با توجه به تعداد بالای کاربرانی که این سوال را مطرح کرده اند، به این موضوع می پردازیم : «مورد مناسب ازدواج یعنی چه؟»

یک پیش نویس اشتباه

این سوال ریشه تاریخی دارد، آنجا که بزرگ‌ترهایمان به عنوان دعای خیر می‌گفتند: «امیدوارم یک همسر خوب به زندگی ات بیاید.» یا «خدا کند فردی شایسته سر راهت قرار بگیرد که تو را خوشبخت کند.» ما با این تصور رشد کردیم و گمان می کنیم ازدواج مناسب یعنی ورود یک فرد خوب به زندگی مان.
باور مرکزی که برای خوشبختی نیاز داریم تا شخص مناسبی را در کنارمان داشته باشیم، مانند یک شمشیر دو لبه می تواند خوب یا بد عمل کند. وقتی سهم یک انتخاب آگاهانه در خوشبختی را می پذیریم و می توانیم بررسی های بالغانه داشته باشیم، قسمت روشن ماجراست اما زمانیکه وزن زیادی به ویژگیهای همسر آینده می دهیم بدون در نظر گرفتن پیش زمینه های لازم، قسمت تاریک داستان انتخاب همسر است که همسان گزینی تبیان با سالها سابقه ی معرفی افراد مناسب به یکدیگر و همچنین ازدواج‌های موفقی که در کارنامه خود دارد، در کنارتان خواهد بود تا گرفتار چنین خطایی نشوید.

پیش نیازهایی که باید پاس شود

مگر می شود یک کارفرما سوال کند: چه کسی برای این شغل مناسب است؟ تا زمانی که تعریفی دقیق از شغل، شرایط آن و مهارتهای لازم برای متصدی آینده ی آن، در نظر نگرفته باشد.
این سوال که: «همسر مناسب من چه کسی است؟» چند پیش نیاز دارد که ابتدا باید به آنها بپردازید و در قدم بعد معرفان ما به شما مورد مناسب تان را معرفی خواهند کرد. 

شما  به عنوان کارفرمای زندگی شخصی‌تان باید ابتدا به این سوالات پاسخ دهید:
_ ازدواج چیست؟
_ من چه کسی هستم ؟
_ چه شخصی آمادگی تشکیل خانواده را دارد؟
_ من جزء گروهی هستم که بلوغ های لازم برای ازدواج صحیح را دارند؟
_ از ازدواج چه می خواهم؟
_ طرف مقابل من، به بلوغ لازم برای انتخاب آگاهانه رسیده است؟
_ دیدگاه او نسبت به ازدواج چقدر صحیح  و چه میزان به دیدگاه من نزدیک است؟

زمانی که تمام این جوانب را در نظر بگیرید، به طور صحیح وارد عرصه‌ی انتخاب همسر شده‌اید. نگران نباشید، کارشناسان همسان گزینی تبیان در پاسخ دهی به این سوالات به شما کمک می کنند.

 ازدواج چه هست و چه نیست؟

قبل از ورود به سامانه ثبت نام بهتر است بدانید که ازدواج چیست و بعد مطمئن شوید که برای ورود به این مرحله از زندگی تان امادگی دارید یاخیر؟ قصد ما سنگ انداختن مقابل پای شما نیست که آداب ورسوم و توقعات بی‌جایی که این روزها رونق گرفته است به اندازه کافی این کار را می‌کند، اما می‌خواهیم موانع واقعی را بشناسید. موانعی که اگر بر طرف نکنید بهترین فرد هم نمی تواند ضامن خوشبختی تان شود.

قبل از هر اقدامی برای ازدواج سعی کنید نگاه درستی به تشکیل خانواده داشته باشید. بدانید که ازدواج آن بهشت موعودی نیست که می گویند، البته می توانید آنرا بسازید اما برخی خطاها ممکن است شما را برای همیشه از بهشت‌تان بیرون براند. به همین دلیل بجای یک نگاه ماورایی به مقوله تشکیل خانواده از بالای ابرها به زمین بیایید و بدانید که ازدواج یک تلاش مستمر برای رسیدن به اهداف مشترک و فردی است و نیاز دارد تا طرفین خودسازی لازم را داشته باشند و هیچ وقت دست از تلاش برای ایجاد تفاهم و همراهی برندارند.

بهترین ازدواج‌ها، بدترین روزها را تجربه خواهند کرد و این ماهیت زندگی دو نفره است. اگر با این فکر وارد ازدواج شوید که قرار است یک تجربه ی عاشقانه و بدون مشکل را بگذرانید، ممکن است در همان روزهای اول نامزدی از انتخاب خود پشیمان شوید و گمان کنید مشکل از طرف مقابل تان است. در اینصورت سامانه همسان گزینی هرکسی را به شما معرفی کند، در نهایت دلزده خواهید شد، اما اگر بدانید ازدواج و رابطه ی عاطفی یعنی تعارض هایی که به خوبی حل می شوند و آدم هایی که یاد می گیرند با وجود متفاوت بودن، هم مسیر بمانند و به بهانه های اشتباه مانع رشد هم نشوند، می توانید امیدوار باشید که در همسان گزینی همسر مناسب برای شما پیدا شود.

زمانی که شما مراحل ثبت نام را طی کنید برای مصاحبه ی حضوری دعوت خواهید شد و سوالاتی از شما پرسیده می شود که نگاه تان به ازدواج و تشکیل خانواده در آن مرحله تاثیر گذار خواهد بود. شما زمانی که برای مصاحبه می ایید باید به نتیجه‌گیری رسیده باشید که آیا حتما توقع دارید همسرتان منزل شخصی خریداری کند یا توانایی اداره‌ی زندگی کافیست. باید بتوانید خواسته ها و توقعات ظاهری تان را مشخص و مدون و البته منطقی بیان کنید. پس بهتر است در مورد مقوله ی ازدواج به خوبی فکر کنید.
البته این همه ی ماجرا نیست. در مطالب بعدی هم همراه ما باشید.
همراهان عزیز، با توجه به گسترش سامانه همسان گزینی تبیان، لازم است جهت استفاده از خدمات همسان‌گزینی یا مشاوره اپلیکیشن همدم را از طریق لینک زیر دریافت و نصب نمایید، این سامانه در سراسر کشور فعال است.
 بخش همسان گزینی تبیان