تبیان، دستیار زندگی

مجیدی؛ بهترین گلزن آسیایی استقلال

تیم فوتبال استقلال تهران تاکنون ۱۹ بار در جام باشگاه‌های آسیا حضور داشته و در سال ۲۰۱۹ بیستمین دوره حضورش در این مسابقات را تجربه می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بازیکن فوتبال

 تیم فوتبال استقلال با ۴ بار حضور در فینال جام باشگاه‌های آسیا و ۲ قهرمانی در این مسابقات، پر افتخار ترین تیم ایرانی در آسیا می‌باشد که این فرصت را دارد تا در سال ۲۰۱۹ برای بیستمین بار حضور در این مسابقات را تجربه کند.

استقلال که یکی از قدرتهای سنتی فوتبال آسیا است و کلکسیون افتخاراتش از نشان‌های مربوط به حضور موفق آنها در این مسابقات حکایت دارد، بازیکنان شاخصی را هم در سطح اول قاره داشته که نام شأن به عناوین مختلف در تاریخ این مسابقات ثبت شده است.

بهترین گلزن آسیایی


فرهاد مجیدی مربی کنونی آبی پوشان با ۲۳ گل آسیایی نه تنها بهترین گلزن آسیایی استقلال، بلکه بهترین گلزن ایرانی در تمام ادوار برگزار شده این مسابقات می‌باشد تا از این نظر رکورد جالب توجهی داشته باشد.


اولین آقای گل آسیایی


اولین بازیکن استقلال که توانست عنوان آقای گلی را در جام باشگاه‌های آسیا به دست آورد، زنده یاد غلامحسین مظلومی بود. همزمان با قهرمانی استقلال در سال ۱۳۵۰ در آسیا، غلامحسین مظلومی با ۵ گل آقای گل مسابقات شد تا اولین استقلالی باشد که عنوان آقای گلی آسیا را به دست آورده باشد.

صمد مرفاوی زننده گل قهرمانی آسیا در سال ۱۳۷۰ آقای گل این مسابقات شد تا از یک طرف دومین استقلالی باشد که آقای گل آسیا شده باشد و از طرف دیگر باعث شود تا آبی‌ها هر سال که قهرمان آسیا شده باشند آقای گل هم داشته باشند.


* اولین گلزن خارجی


جی لوید ساموئل هافبک-مدافع اهل ترینیداد و توباگو اولین بازیکن خارجی استقلال بود که در لیگ قهرمانان آسیا برای این تیم گلزنی کرد. ساموئل در ۳ دوره برای آبی پوشان در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرد که در این ۳ دوره ۱۴ بازی انجام داد و ۳ بار هم موفق به گلزنی شد.

* آخرین و بهترین گلزن خارجی


مامه تیام با ۷ بار گلزنی در یک فصل از لیگ قهرمانان آسیا نه تنها بهترین گلزن خارجی آبی پوشان در آسیا است، بلکه آخرین بازیکن خارجی است که در این فصل برای آبی پوشان گلزنی کرده است. مامه تیام با این آمار بهترین گلزن خارجی آبی پوشان نیز می‌باشد.

* گلزن ترین مدافع


حنیف عمران زاده ۵ دوره با پیراهن استقلال در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته که ۵ بار هم در این مسابقات موفق به گلزنی شده است. عمران زاده با این آمار گلزن ترین مدافع استقلال در لیگ قهرمانان آسیا می‌باشد.

منبع: مهر
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .