تبیان، دستیار زندگی

ایده متفاومت برای استقبال از نوروز؛

چطور بدون هزینه دکوراسیون خانه را تغییر دهیم؟

با نزدیک شدن به ایام عید، یکی از دغدغه‌های هر خانم خانه‌دار تغییر دکوراسیون منزل است. شاید شما هم یکی از افراد علاقه‌مند به این تغییرات باشید و از ترس هزینه‌ها به همان خانه‌تکانی اکتفا کنید اما با کمترین هزینه هم می‌توانید زیباترین و شیک‌ترین دکوراسیون را ایجاد کنید.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
دکوراسیونف چیدمان، خانه، دیوار، زوج تهرانی، خانه تکانی، نوروز،رنگ،مبلمان، بازار، قیمت، دکوری، کم هزینه، گلدان، هارمونی رنگ، زیبایی، فوت و فن، دکوراسیون و چیدمان
بهترین ایده برای ایجاد تغییرات در حین خانه‌تکانی نوروز، بهره گرفتن از هوش و سلیقه است؛ خیلی‌ها تصور می‌کنند که با توجه به گرانی‌ها انجام هرگونه تغییر و تحول در خانه هزینه زیادی می‌خواهد اما این‌گونه نیست و می‌توان با وسایل دم‌دستی یک دکوراسیون شیک درست کرد. ما برای اثبات حرفمان به سراغ یک زوج تهرانی رفتیم که با حداقل هزینه توانسته‌اند خانه نقلی و زیبایی را برای خود درست کنند.

مرضیه و آرش از آن دسته زوج‌هایی هستند که باوجود داشتن دو فرزند کوچک، دکوراسیون خانه 58 متری خود را با کمترین هزینه به زیبایی تغییر داده‌اند.

مرضیه می‌گوید: «رنگ تأثیر فوق‌العاده‌ای در دکوراسیون منزل دارد. البته یکسری چیزها هزینه دارد و اینکه بگویید می‌توان دکوراسیون منزل را بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای تغییر داد کاملاً اغراق است اما می‌توان با کمترین هزینه، دکور زیبایی را ایجاد کرد؛ ما برای تغییر دکوراسیون از دیوارها شروع کردیم که برای انجام این کار باید هزینه‌هایی را بابت کاغذدیواری و سنگ متقبل می‌شدیم اما برای کاهش هزینه‌ها تصمیم گرفتیم که نصب کاغذدیواری و سنگ‌ها را خودمان انجام دهیم لذا ارزان‌ترین و ساده‌ترین کاغذدیواری را از بازار تهیه کردیم و آنها را به دیوار چسباندیم و بعد با استفاده از کاغذهای پشت چسبی رنگی، روی آنها را به‌گونه‌ای طراحی کردیم که با مبل و بقیه وسایل منزل ست شود. برای زیبایی بیشتر، یک قسمت از دیوار خانه‌مان را کاغذدیواری و قسمت دیگر دیوار را با سنگ‌های ریزی طراحی کردیم اما چون مبلغ سنگ گران و بودجه ما کم بود، تنها توانستیم مقدار کمتری سنگ تهیه کنیم و بااین‌وجود نصف دیوار خالی ماند و چون نمی‌توانستیم هزینه دیگری بدهیم، با همسرم به این نتیجه رسیدم که مابقی دیوار را با مل و چسب چوب درست کنیم که به ادامه سنگ‌ها بخورد و متر یال جالب و چشم‌نوازی را ایجاد کند.»

به جای تعویض و تعمیر از روکش مبل استفاده کنید

با نزدیک شدن به ایام عید، برخی دوست دارند مبلمان منزلشان را عوض کنند اما الآن کمترین قیمت یک مبل معمولی در بازار 5 میلیون تومان است و تعمیر مبل هم حدود 3 میلیون تومان هزینه دارد.

مرضیه برای ایجاد تنوع و تغییر دکوراسیون مبلمان می‌گوید: «اگر به بازار بروید، شاهد خواهید بود طاقه پارچه‌هایی که به انتها رسیده‌اند، به قیمت کمتری به فروش می‌رسند لذا با حداقل هزینه می‌توانید از روکش مبل استفاده کنید. امروزه کاور و یا به‌اصطلاح شال‌های مبل مد شده است که می‌توانید دور آنها را بدوزید و روی مبل‌ها بیندازید. در این صورت می‌توانید با استفاده از هارمونی رنگ‌ها، دکوراسیون خانه را دگرگون کنید.»
دکوراسیونف چیدمان، خانه، دیوار، زوج تهرانی، خانه تکانی، نوروز،رنگ،مبلمان، بازار، قیمت، دکوری، کم هزینه، گلدان، هارمونی رنگ، زیبایی، فوت و فن، دکوراسیون و چیدمان

دکوری‌های دست‌ساز زیبا بسازید

می‌توانید متفاوت فکر کنید و قاعده بازی را عوض کنید. همیشه که نباید گلدان‌های گران‌قیمت را روی میز یا سقف ویترین گذاشت. مرضیه با استفاده از چیزهای ساده و دم‌دستی دکوری‌های زیبایی را در گوشه و کنار خانه‌اش جای‌داده است. او از شیشه‌های خیلی ساده مثل شیشه سس، رب و...استفاده می‌کند و روی آنها را چسب چوب می‌کشد سپس با نخ، پارچه و کامواهای رنگی تزیینمی کندو به‌عنوان گلدان و دکوری روی میز استفاده می‌کند.

مرضیه دراین‌باره می‌گویند: «برای یک‌خانه زیبا و کم‌هزینه می‌توان از دورریزها و کم‌هزینه‌ترین وسایل خانه استفاده کرد؛ فقط کافی است دید هنری پیدا کنید؛ حتی با یک سرچ ساده در اینترنت و فضای مجازی می‌توانید یک دیزاین شیک و کم‌هزینه را پیدا کنید و خانه‌تان را تغییر دهید. با کمترین هزینه هم می‌توان شادبود و یک فنگ شویی زیبا در خانه داشت. من معتقدم خانه‌ای که هرچند وقت یک‌بار تغییری در آن ایجاد شود حتی اگر آن تغییر در حد جابه‌جا کردن وسایل منزل باشد، می‌تواند تأثیر زیادی در روح و روان داشته باشد.»
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.