تبیان، دستیار زندگی

مدیرعامل انجمن حجاب و عفاف:

صنعت محصولات حجاب مغفول واقع شده است

اسدالله سلیمانی در نشست خبری رویداد عفاف و حجاب ایرانی اسلامی سماء گفت: تولید محصولات حجاب و مدیریت آن، جزیره‌ای است و متأسفانه تولید‌کنندگان محصولات حجاب در غربت کامل‌اند؛ در مملکتی که ۲۳۰ هزار شهید دارد و ۱۷۰ هزار تعداد از آن به حجاب، وصیت کرده‌اند، ۱۰۰ میلیون دلار هم به ارز چادر اختصاص نداده‌اند در حالی که به اقلام دیگر، ۱۸ میلیارد دلار اختصاص داده‌اند. این یک ظلم است و کسی پاسخگو نیست.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : هومن بهلولی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
رویداد عفاف و حجاب ایرانی اسلامی سماء
به گزارش تبیان، نشست خبری رویداد عفاف و حجاب اسلامی ایرانی سماء با حضور اصحاب رسانه و اسدالله سلیمانی، مدیرعامل انجمن حجاب و عفاف، سه‌شنبه، هفتم اسفندماه، در سالن نشست‌های خبرگزاری ایکنا برگزار شد.
در ابتدای این نشست، زینب دولتی، دبیر نمایشگاه بِرَند سماء با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن اظهار کرد: با توجه به دغدغه‌های رهبری در حجاب و نگاه امیدبخش ایشان به جوانان تصمیم بر این شد تا به شکلی مردمی، رویدادی با محوریت حجاب و عفاف در عرصه مُد برگزار کنیم.
وی تأکید کرد: هدف اصلی این رویداد، ایجاد هم‌افزایی و فرهنگ‌سازی در زمینه مصرف کالای داخلی، تقویت حجاب و عفاف در جامعه است.
در ادامه این نشست، اسدالله سلیمانی، مدیرعامل انجمن حجاب و عفاف با ذکر روند تاریخی تولید پوشاک در ایران اظهار کرد: ایران قبل از انقلاب در زمینه تولید و صادرات پوشاک، موفق ظاهر شده بود و بسیاری از کشورها همچون شوروی لباس جنگجویان خود را از ایران تأمین می‌کردند. بعد از جنگ تحمیلی که خسارات زیادی از سوی دشمن به کشور وارد شد و با توجه به اینکه ماشین‌آلات ما فرسوده شد، در زمینه تولید پوشاک عقب افتادیم و ترکیه جای ما را گرفت.
وی افزود: بعد از جنگ، به علت فروپاشی شوروی فرصتی پدید آمد تا کشورهای تازه‌ استقلال‌یافته، بازار خوبی برای تولیدات ایرانی شوند اما به علت ضعف عملکرد مسئولان و مجامع صنفی نتوانستیم با رقیبان، رقابت کنیم و امروز به اندازه ده‌ها سال از رقیبان عقب‌تر هستیم.
سلیمانی با اشاره به اینکه برای رقابت، الزاماتی وجود دارد گفت: اولین الزام این است که در زمینه مواد اولیه، دستمان بسته نباشد، در زمینه راه‌اندازی کسب و کار، تسهیلات اداری لازم انجام گیرد و از نظر وام، وام‌ کم‌بهره‌تر داده شود، امروز ترکیه به تولیدکنندگان پوشاک خود وام ۸ درصد می‌دهد اما در ایران با ۳۰ درصد بهره، وام داده می‌شود!
این فعال حوزه حجاب و عفاف تصریح کرد: صنعت پوشاک ما در ظاهر، صنف دارد اما آب‌خوردنشان هم با اجازه دولتی‌هاست، با این شرایط معلوم است که پیشرفتی حاصل نمی‌شود. تنها اگر دو یا سه سال در زمینه حجاب و عفاف، تمرکزی حاصل شود، سود و اشتغال زیادی نصیب کشور می‌شود.
مدیرعامل انجمن حجاب و عفاف در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تولید محصولات حجاب و مدیریت آن، جزیره‌ای است و متأسفانه تولید‌کنندگان محصولات حجاب در غربت کامل‌اند. در مملکتی که ۲۳۰ هزار شهید دارد و ۱۷۰ هزار تعداد از آن به حجاب، وصیت کرده‌اند، ۱۰۰ میلیون دلار هم به ارز چادر اختصاص نداده‌اند در حالی که به اقلام دیگر، ۱۸ میلیارد دلار اختصاص داده‌اند. این یک ظلم است و کسی پاسخگو نیست.
سلیمانی در پایان درباره بنیاد ملی حجاب و عفاف اظهار کرد: با وجود احترامی که برای حمید قبادی و تحولی که او ایجاد کرده، قائلم اما متأسفانه به دلیل اینکه نفرات خوبی همراهشان نبوده است، به نتایج لازم نرسیده‌اند، یکی از نشانه‌هایش این است که در برنامه‌های بنیاد، سه نفر چادری هم حضور ندارند.