تبیان، دستیار زندگی

علت ناراحتی آقای ظریف

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در دیداری که با آقای ظریف داشتم، او از برخی ناهماهنگی ها ناراحت و نگران بود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
ظریف

علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی پارلمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با آقای ظریف دیدار و گفت وگوی مفصلی داشتم، متأسفانه برخی ناهماهنگی ها تاثیر منفی در پیگیری امور می گذارد، همچنان که خود ایشان هم شب گذشته واکنش کوتاهی داشت و از این ناهماهنگی ها ناراحت و نگران است.

وی افزود:با توجه به حمایت های مقام معظم رهبری از فعالیت های ایشان، شخصاً امیدوار و علاقه مند هستم که استعقای ظریف مورد پذیرش قرار نگیرد و وی همچنان بتواند در این مسئولیت فعالیت کند، با توجه به بازتاب گسترده استعفای ایشان یک مقدار شرایط سخت هم شده است، به هر حال با توجه به مسائل و مشکلات داخلی و شرایط بین المللی و فشارهای آمریکا و تحریم ها تاکید می کنم که بیش از هر زمان دیگری نیاز به وحدت و همبستگی در داخل داریم ، با فرض پذیرش استعفای ظریف این به معنای پایان تعامل در سیاست خارجی ایران نیست و نباید باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه برای همکاری با کشورهای مختلف در چهارچوب احترام متقابل، منافع و امنیت ملی خودش تاکید کرده و امیدوار هستیم مسیر تعاملی ایران با کشورهای مختلف با قدرت و استحکام دنبال شود.

وی با بیان اینکه فعلا رییس دفتر رییس جمهور این موضوع را تکذیب کرده است، گفت: تفسیرهای عجیب و غریب از این استعفا نکنیم، ممکن است گمانه زنی های زیادی در محافل سیاسی باشد ولی ما یک سیاست خارجی داریم و این تحت نظر رهبری از سوی دستگاه دیپلماسی دنبال می شود و ساختار های مختلف تصمیم سازی در کشور به اجرا و پیشبرد سیاست خارجی کمک می کند.

منبع: خبرگزاری فارس
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .