تبیان، دستیار زندگی

بیکاری 12 درصدی تهران

میانگین بیکاری استان تهران ۱۲ درصد است این در حالی است که این رقم در کل کشور حدود ۱۱ درصد اعلام می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
نرخ بیکاری
انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران  امروز در کارگروه اشتغال استان تهران با اشاره به عدم توازن بین نرخ بیکاری و سهم اعتبارات و تسهیلات تخصیصی اشتغال‌زایی استان تهران، اظهار داشت: در حالی میانگین بیکاری استان تهران ۱۲ درصد است که این رقم در کل کشور حدود ۱۱ درصد اعلام می‌شود.

وی بیان کرد: میزان سهم اشتغال استان تهران در زمینه طرح‌های نیمه تمام ۶.۷ درصد، سرمایه در گردش ۱۰.۶ درصد و در مجموع ۸ درصد است اما متأسفانه سهم‌بری از اعتبارات وزارتخانه ۴.۶ درصد است که این کاهش سهم‌بری هیچ توجیهی ندارد.

استاندار تهران افزود: از لحاظ نرخ بیکاری استان تهران دارای محرومیت بسیاری است و باید در این زمینه از دستگاه‌های مرتبط پیگیری و مطالبه‌گری داشته باشیم و باید مکاتبه‌ای با وزیر صنعت و معدن صورت پذیرد تا سهم استان تهران به درستی تخصیص پیدا کند.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: هیچ‌گونه کم‌کاری از سوی مدیران در ایجاد فرصت‌های شغلی متناسب با رشد جمعیت در استان تهران پذیرفتنی نیست و با توجه به استقرار حدود ۱۸ هزار واحد صنعتی در استان، اگر این واحدها نوسازی یا تسهیلات دریافت کنند، می‌توان ظرفیت ویژه‌ای در ایجاد فرصت‌های شغلی ایجاد کرد.
این مطلب صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر شده و محتوای آن لزوما مورد تایید تبیان نیست .