تبیان، دستیار زندگی

جوراب‌هایتان را دور نیاندازید

با کاربردهای یک لنگه جوراب آشنا شوید

جوراب همیشه جفت بودنش برای ما ملاک است و هیچ کدام از ما لنگه جورابی را که لنگه دیگر آن سوراخ یا گم شده را داخل کشوی جوراب‌ها نگهداری نمی‌کنیم اما نظر ما چیز دیگری است و توصیه می‌کنیم از همین یک لنگه جوراب به بهترین نحو استفاده ببرید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کاربرد جوراب


کاربردهای یک لنگه جوراب در تمام بخش‌های خانه:

۱- جواهرات و زیورآلات را در هنگام سفر داخل لنگه جوراب قرار دهید تا علاوه بر آنکه جای کمتری نسبت به جعبه جواهرات می‌گیرد ، جواهرات را در خود به خوبی جای دهد.

کاربرد جوراب

۲- در باغچه از یک لنگه جوراب استفاده کنید. به این روش که سری جوراب را برش زده و با قسمت صاف آن گیاه‌های نسبتا ضعیف را به چوبی که قرار است آن را قائم نگاه دارد ببندید.

۳- اکثر اوقات در حین نقاشی کردن دیوارهای خانه قطره رنگ‌هایی که روی کفش شما ریخته می‌شوند به سختی پاک می‌شوند برای جلوگیری از کثیف شدن کفش‌ها لنگه جوراب‌هایی که تک مانده‌اند را روی کفش‌ها بکشید تا لک رنگ روی آنها ننشیند.

۴- لنگه جوراب‌ها می‌توانند صدای جیر جیر تخت خواب شما را قطع کنند به این روش که با قرار دادن لنگه جوراب در چارچوب و کنج‌های تخت بدون مشکل صدای جیر جیر به خواب بروید.

۵- درجریان اسباب کشی یا جابه‌جایی‌ها پایه‌های مبلمان اکثرا دچار ضربه و رنگ پریدگی می‌شوند. با پوشاندن لنگه جوراب‌های بدون استفاده از این خراشیدگی‌ها جلوگیری می‌شود.

۶- دسته‌های راکت تنیس یا گلف را برای آنکه دچار خراش و کندگی نشوند با لنگه جوراب نرم و پنبه‌ای بپوشانید تا علاوه بر سلامت پوست دستتان عمر دسته راکت بیشتر شود.

کاربرد جوراب

۷-توپ‌های اضافی تنیس و بدمینتون را داخل یک لنگه جوراب بریزید تا همیشه در دسترس باشند و با پراکنده شدن در اتاق ایجاد شلختگی نکنند.

۸- در هوای سرد زمستان و هنگام بارندگی به خصوص در هوای برفی سر برف پاک کن‌ها لنگه جوراب‌ها را بپوشانید تا بهتر شیشه اتومبیل را تمیز کند.

۹- در روزهای گرم تابستان می‌توانید با یک لنگه جوراب لوله‌ی آب یا دسته‌های صندلی استیل داخل حیاط را بپوشانید تا حدی از گرم شدن آن جلوگیری کند.

۱۰- وقتی بعد از پیاده روی در یک روز بارانی به اتومبیل خود میرسید چترتان را جمع کرده و برای آنکه داخل ماشین خیس نشود آن را داخل لنگه جوراب ضخیم قرار دهید.

کاربرد جوراب

۱۱- زمانی که جایی از بدن شما ضرب می‌بیند برای آنکه کبود نشود سریعا مقداری یخ روی آن قرار می‌دهید اما تحمل آن کمی سخت است در این هنگام باز هم یک لنگه جوراب می‌تواند کاربرد داشته باشد. کیسه‌ای که یخ را در آن قرار داده‌اید را داخل لنگه جوراب بپیچید سپس روی محل ضرب دیده قرار دهید تا تحمل آن راحت‌تر باشد.

۱۲- افرادی که ساعات طولانی از کامپیوتر و به طبع موس کامپیوتر استفاده می‌کنند گاهی دردهایی در مچ دستانشان احساس می‌کنند. برای این افراد می‌توان یک لنگه جوراب را با الیاف و یا پنبه پر کرد تا با بستن دور مچ دست، آن را استراحت داد.

۱۳- باز کردن درب قوطی‌های مربا و سس که اصولا به سادگی انجام نمی‌شود را با لنگه جورابی که به دست کرده‌اید ساده کنید.

۱۴- چسبندگی و لکه‌هایی که به واسطه قرار گرفتن شیشه مربا و بطری سرکه یا آبلیمو در طبقات یخچال ایجاد می‌شوند باعث کثیفی فضای داخلی پخچال و فریزر خواهند شد. برای رفع این مشکل می‌توانید لنگه جوراب‌های زیبایی به قسمت پایین شیشه و بطری بپوشانید.

۱۵-لنگه جوراب‌ها محل مناسبی برای قرار دادن عینک هستند.

کاربرد جوراب

۱۶-بهترین جنس پارچه برای برق انداخت کفش‌های شما بدون استفاده از واکس لنگه جوراب‌هایی نخی هستند که به نظرتان بلا استفاده می‌آیند.

۱۷- برای گندزدایی یا همان میکروب زدایی کفش‌هایتان و در حقیقت حفظ سلامت و بهداشت پاها مقداری جوش شیرین داخل لنگه جوراب ریخته و داخل کفش قرار دهید. شب تا صبح لنگه جوراب باید داخل کفش بماند تا به خوبی میکروب‌های داخل کفش از بین بروند.

۱۸- اکثرا کودکان هنگام استفاده از صابون در حمام به مشکل بر می‌خورند و بعد از خیس و لیز شدن آن دیگر نمی‌توانند صابون را در دستانشان کنترل کنند. برای جلوگیری از این مشکل و به دنبال آن حادثه سر خوردن کودکان در حمام می‌توانید صابون را داخل یک لنگه جوراب قرار داده با یک کش پلاستیکی آن را ثابت کنید.

کاربرد جوراب

۱۹- اگر بعد از مدتی استفاده کفش شما حالت و فرم اولیه خود را از دست داده می‌توانید داخل آن را با لنگه جوراب‌های اضافی پرکنید تا حالت آن حفظ شود.

۲۰- کفش‌های زمستانی یا همان پوتین‌های ساق دار هم همینطور بعد از مدتی استفاده حالت اولیه خود را از دست می‌دهند برای همین لنگه جوراب‌ها را با روزنامه پر کنید و داخل آن قرار دهید تا به این روش کفش‌ها مدت طولانی تری به حالت اصلی خود باقی بمانند.

۲۱- اگر جنس دسته قابلمه یا ماهی‌تابه آشپزخانه شما هم از جنس فلز است و هیچ پوششی برای محافظت از دست در حین پخت و پز ندارد پس با یک لنگه جوراب بدون آنکه دست شما دچار سوختگی شود از آن استفاده کنید.

کاربرد جوراب

۲۲- برای خوشبو شدن فضای داخل کمد لباس و معطر ماندن لباس‌هایتان یک عطر را به صورت در باز یا مقداری گل خشک را داخل لنگه جوراب قرار داده و در گوشه‌ای از کمد نصب کنید تا به مرور رایحه آن پخش شود.

۲۳- وقتی دستانتان یخ می‌کند بهترین کاربرد جوراب می‌تواند این باشد که آن را به دستانتان کنید و در حالی که انگشتانتون بی حس شده آتش روشن کنید. پوشیدن جوراب مثل دستکش از یخ زدگی جلوگیری می‌کند و مهارت حرکت دادن دست‌هایتان را در یخ زدگی باز می‌گرداند.

۲۴- اگر نمی‌توانید وسیله‌ای پیدا کنید تا با آن آب بنوشید، جورابتان را از گل یا خاک رس مرطوب پر کنید، بعد از آن با فشار، قطرات رطوبت را در دهانتان بریزید، همچنین می‌توانید آب کثیف را فیلتر کنید و رسوبش را هم از بین ببرید. این کار باعث می‌شود تا آب خوش طعم‌تر بشود ولی باکتری‌ها و بقیه میکروارگانیسم‌ها از آن حذف نمی‌شوند.

۲۵- در فصل زمستان و جای برفی ممکن است خیلی سخت باشد تا پناهگاه امنی را مقابل بادهای شدید و خطرناک داشته باشید بنابراین بهتره تا جورابتان را از برف پر کنید و گره محکم کرواتی شکل به آن بزنید و در حدود عمق یک پا هم آن را دفع کنید. برف‌ها را بالای همدیگه بچینید تا لنگرگاه ایجاد بشود. این تکنیک با شن هم می‌تواند موفقیت آمیز باشد.

۲۶- برای پوشاندن زخم بهتر است که یه جوراب تمیز داشته باشید اما اگه نیاز است که خونریزی شدیدا کنترل بشود و دسترسی هم به یک جوراب اضافی امکان پذیر نباشد، باید از هر چیزی که دارید، بهترین استفاده رو داشته باشید. کاربرد جوراب می‌تواند در این زمینه خیلی تاثیر پذیر باشد.

۲۷- برای اینکه از لغزش روی یخ جلوگیری کنید، یک جوراب را نوک پا یا چکمه خودتان بپوشید. الیاف موجود روی جوراب به یخ می‌چسبد  و سر خوردن را خیلی کمتر می‌کند. پشم چسبندگی بیشتری نسبت به نایلون، پلی استر و مواد دیگر دارد.

۲۸- درسته! جوراب می‌تواند یک جایگزین ضعیف به جای کوله پشتی باشه، اما اگر نیاز دارید تا مواد ضروری و غذاهایتان را هم حمل کنید، یک جوراب اضافی با فضای فشرده این امکان را به شما می‌دهد و می‌توانید آن را به کمربندتان گره بزنید و به راحتی با موضوع چگونه با یک جوراب زنده بمانیم هم کنار بیایید.

۲۹- بهتره که تا حدی که امکان دارد شکار نکنید و فکرش را هم از سرتان بیرون کنید اما اگر گرسنه هستید و شرایط دیگه‌ای هم وجود ندارد، می‌توانید جورابتان را پر از سنگ کنید و از آن برای زدن شکار مثل بازی‌های کودکی استفاده کنید. این گزینه هم یکی دیگر از کاربرد جوراب است که ممکن است به ذهنتان نرسد.

۳۰- آجیل‌های طبیعی و وحشی می‌توانند منبع خوبی از دریافت کالری تو شرایط بقا باشند اما مواد آنها اسید تانیک‌هایی دارند که طعمشان وحشتناک است و معده‌تان را بیمار می‌کند. می‌توانید جورابتان را از بلوط پر کنید و آن رو گره بزنید و در مکان امن مثل نهر که در جریان آب هم باشد قرار بدهید. آب طی چند روز اسیدها را از بین می‌برد و اگر به سوخت هیزم هم احتیاج دارید می‌توانید این فرآیند را با خیس کردن در آب گرم هم سرعت بدهید.


منبع: کاویاب
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.