تبیان، دستیار زندگی

«قسم» نوروز اکران نمی‌شود

تهیه کننده فیلم سینمایی «قسم» از نادیده گرفتن این فیلم در داوری جشنواره ملی فیلم فجر ۳۷ و زمان اکران این فیلم سینمایی صحبت کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
فیلم قسم

جلیل شعبانی تهیه کننده «قسم» که یکی از فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر بود درباره بازخوردهای فیلم در زمان جشنواره و کمرنگ بودن جوایزش گفت: از بازخوردهای فیلم در زمان اکران فیلم در جشنواره راضی بودیم.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر فیلم آنها به خیلی از فیلم های دیگر در جشنواره درست پرداخته نشد، بیان کرد: سیاستگذاری جشنواره هرسال متفاوت است مثلا در یک سال سعی می کنند جایزه ها را بین فیلم ها تقسیم کنند و در یک سالی اینگونه نیست و همه را به یک فیلم می دهند.

شعبانی اضافه کرد: فکر می کنم رای و نظر هیات داوران و دبیر جشنواره است که تعیین می کند چه فیلمی جایزه بگیرد و کدام فیلم نگیرد.

تهیه کننده «قسم» با اشاره به اینکه حق مهناز افشار در بخش بازیگری، محسن تنابنده در بخش فیلمنامه بود که سیمرغ بگیرند و این موارد به خوبی دیده نشد، گفت: به نظر من در مواردی می شد به فیلم ما بیشتر توجه شود چون در آن بخش ها که شامل بازی مهناز افشار و فیلمنامه محسن تنابنده بود فیلم «قسم» از کیفیت بیشتری نسبت به برخی فیلم ها برخوردار بود.

وی اضافه کرد: «قسم» بسیار کار سختی بود و باید داورانی که از میان سینماگران انتخاب می شوند پشت صحنه و سختی های کارها را هم ببینند.

این تهیه کننده در پایان به اکران نشدن فیلم «قسم» در نوروز ۹۸ اشاره کرد و گفت: در حال برنامه ریزی برای اکران فیلم هستیم ولی قطعا نوروز فیلم اکران نخواهد شد و تلاشمان این است که در فصل خوبی «قسم» را به اکران برسانیم.

«قسم» فیلمی به نویسندگی و کارگردانی محسن تنابنده و تهیه‌کنندگی الهام غفوری و جلیل شعبانی در سال ۱۳۹۷ تولید شده‌است. این فیلم درباره قتل زنی به نام رضوان است که خانواده و اقوام او به دنبال ثابت کردن قاتل بودن شوهر وی به دادگاه است...

در فیلم سینمایی «قسم» به کارگردانی محسن تنابنده بازیگرانی چون مهناز افشار، سعید آقاخانی و حسن پورشیرازی و... به ایفای نقش پرداخته اند.
منبع: خبرگزاری صبا