تبیان، دستیار زندگی

از سفرهای خارجی در ایام نوروز بکاهیم

آیت‌الله مکارم شیرازی: رسانه‌ها ساده زیستی را فرهنگ‌سازی کنند

در ایام نوروز، سفرهای خارجی بسیاری از سوی ایرانیان انجام می‌شود که خرج‌های زیادی در آن صورت می‌پذیرد؛ ما نمی‌گوییم از این سفرها جلوگیری شود؛ اما رسانه‌ها باید فرهنگ سازی و توصیه کنند که این سفرها کمتر انجام شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
مکارم شیرازی
آیت‌الله مکارم شیرازی صبح امروز چهارشنبه(یکم اسفند ماه) در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم با اشاره به اینکه در آستانه فرارسیدن ایام نوروز هستیم، اظهار کرد: در ایام نوروز، سفرهای خارجی بسیاری از سوی ایرانیان انجام می‌شود که خرج‌های زیادی در آن صورت می‌پذیرد؛ ما نمی‌گوییم از این سفرها جلوگیری شود؛ اما رسانه‌ها باید فرهنگ سازی و توصیه کنند که این سفرها کمتر انجام شود.

وی با بیان این مطلب که خرج‌های این سفرها بسیار زیاد است و غوغاست، ادامه داد : کشور ما از طرفی احتیاج به دلارهایی که در سفرها خرج می‌شود، دارد و از طرف دیگر، خانواده‌های ضعیفی در کشور داریم که باید به آنان نیز توجه شود؛ بیاییم از این سفرها مخصوصا در ایام نوروز کم کرده و صداوسیما نیز ساده زیستی را در رسانه ملی توصیه کند.

این مرجع تقلید در ابتدای درس به روایتی از نبی مکرم اسلام(ص) اشاره کرد و گفت: نبی مکرم اسلام(ص) فرمودند: «لم تؤتوا بعد کلمة الإخلاص مثل العافیه فاسألوا اللَّه العافیه/ شما را پس از کلمه اخلاص چیزی مثل عافیت نداده اند از خدا عافیت طلبید. »

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه تا عافیت نباشد، انسان نمی‌تواند کاری انجام دهد، ادامه داد: تحصیل، تدریس، زیارت، تفریح و ... نیازمند عافیت است و اگر عافیت نباشد، کار دنیا و کار آخرت میسر نخواهد بود.

منبع: ایسنا
مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.