سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید

اپلیکیشنی برای یادگیری زبان

هر زمانی برای یاد گرفتن زبان مناسب است؛ وقتی در تعطیلات هستید، درحال تحصیل هستید یا می‌خواهید امتحان دهید یا فقط می‌خواهید ذهن‌تان را گسترش دهید، یک زبان جدید یاد بگیرید هر چند هم که کم باشد، همین آشنا شدن با زبان‌های جدید دنیا می‌تواند هیجان‌انگیز باشد. یادگیری هر زبان جدید می‌تواند ما را با یک زندگی جدید آشنا کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
اپلیکیشن زبان
کمی قبل‌تر شاید یاد گرفتن زبان جدید کار آسانی نبود، باید کتاب تهیه می‌کردید، سی‌دی‌های مختلف را گوش می‌دادید یا در کلاس‌های زبان مجازی و غیرمجازی ثبت نام می‌کردید. البته که حالا هم برای آموزش زبان می‌توانید همه این کار‌ها یا چند تا از آن‌ها را همزمان انجام دهید، اما راه ساده‌تر اپلیکیشن‌های موبایل هستند که می‌توانند به شما در یادگیری زبان کمک کنند. اگر شما نمی‌خواهید زبان جدید را خیلی پیشرفته بخوانید هم می‌توانید تنها از همین اپ‌ها استفاده کنید و اگر هم می‌خواهید کمی پیشرفته‌تر باشید، از دیگر ابزار‌های کمک‌آموزشی کنار این اپ‌ها استفاده کنید.

البته که به لطف حضور برخی برنامه‌ها و اپ‌ها مانند Google Translate شاید بگویید نیازی به این کار نیست، اما یاد گرفتن یک زبان جدید هیچ‌وقت نمی‌تواند برای کسی بد باشد. این‌جا می‌خواهیم چند نمونه از بهترین اپ‌های یادگیری زبان را معرفی کنیم، اما باید بدانید که برای یادگیری زبان جدید با این اپ‌ها باید یک زبان را به‌عنوان زبان مبدأ انتخاب کنید و فارسی جزو گزینه‌های آن‌ها نیست و بهتر است زبان انگلیسی‌تان خوب باشد یا حداقل کمی زبان انگلیسی بلد باشید تا بتوانید آن را به‌عنوان زبان مبدأ انتخاب کنید.

Duolingo
Duolingo بهترین و محبوب‌ترین برنامه یادگیری زبان است که تاکنون شناخته شده است. همه‌چیز در این برنامه رایگان است و در به‌روزرسانی‌هایش قسمت‌های جدیدی به زبان‌ها و اپ اضافه می‌کند که هر بار این اپ را کامل‌تر از قبل می‌کند. البته که در میان یادگیری زبان تبلیغات هم وجود دارد که با توجه به رایگان‌بودن برنامه طبیعی است، اما شما می‌توانید هزینه‌ای پرداخت و این تبلیغ‌ها را حذف کنید. پاک‌کردن تمام آگهی‌ها ١٠دلار در ماه هزینه دارد که البته چند درس هم اضافه می‌کند که با توجه به کامل‌بودن آموزش، نیازی به این کار نیست؛ تنها اگر آگهی‌ها شما را خیلی خسته می‌کنند، می‌توانید این هزینه را بپردازید.

رابط کابری Duolingo روشن و ساده است و به شما اجازه می‌دهد به‌طور طبیعی زبان را بیاموزید و پیشرفت کنید. شما با عبارات ساده شروع می‌کنید و به تدریج جملات پیچیده‌تر می‌شنوید. Duolingo به شما در یادگیری کمک و هوشمند عمل می‌کند، اشتباهات شما را متوجه می‌شود و سعی می‌کند آن‌ها را به تدریج حل کند، به‌طوری که تکرار آن شما را اذیت نکند. Duolingo به خواندن و نوشتن و تلفظ در یادگیری می‌پردازد و شما را علاوه بر این‌که زبان می‌آموزید، سرگرم می‌کند.

Busuu
Busuu بیش از ٨٠‌میلیون کاربر در سراسر جهان دارد و بهترین جنبه آن تعاملی بودنش است. در این اپ ١٢ زبان آموزش داده می‌شود و دوره‌های کاملی برای آموزش همین زبان‌ها وجود دارد. البته که این اپ هم از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند، اما زبان مادری بسیاری از کشور‌ها را می‌پذیرد و همین باعث می‌شود کاربر راحت‌تر بتواند زبان مقصد را یاد بگیرد و تمرین لهجه کند.

شما می‌توانید همان ابتدا یک تست انجام دهید، از سطح مناسب شروع کنید و وقت‌تان را برای آموزش پایه نگذارید. اما اگر هم دوست دارید مهارت‌های زبان خود را که قبلا یاد گرفته‌اید، دوباره تمرین کنید.

این اپ هم مانند اپ‌های دیگر رایگان است و می‌توانید با پرداخت درون برنامه‌ای گزینه‌هایی به آن اضافه کنید. این برنامه همچنین دسترسی آفلاین و راهنمایی‌های گرامری هم دارد. درواقع می‌توان گفت: Busuu یک گزینه فوق‌العاده است که به شما طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های یادگیری را می‌دهد.

Memrise
Memrise یکی دیگر از برنامه‌های محبوب گوشی‌های هوشمند برای یادگیری زبان با تمرکز بر تکرار و حفظ کردن به‌عنوان راهی برای افزایش مهارت‌های زبان است. شما در یک زمان خاص، کلمات و عبارات خاصی را به اشتراک می‌گذارید، به آسانی با زمینه‌های موضوع ارتباط برقرار می‌کنید تمرکز خود را بر کلمات و عبارات عملی و ویدیو‌هایی از زبان مادری که به شما برای تلفظ کمک می‌کند می‌گذارید. همان‌طور که کلمات و عبارات را تمرین می‌کنید، یک گل برای هر گلدان ایجاد می‌کنید، وقتی یک گلدان کامل داشته باشید، آن قسمت را آموخته‌اید.

برنامه پایه رایگان است و شما می‌توانید با همین برنامه پایه، زبانی که می‌خواهید را یاد بگیرید و پیشرفت کنید، اما می‌توانید برنامه‌ها و آموزش‌های خود را با پرداخت ماهیانه از ٤,٩٠ دلار پیشرفته‌تر کنید و حتی آفلاین به کارتان ادامه دهید. تبلیغات در این اپ هم وجود دارد که شاید برخی اوقات مزاحمت ایجاد کند. اگر اذیت می‌شوید، می‌توانید با پرداخت آن را حذف کنید.

Babbel
از ١٤ زبان موجود یکی را انتخاب کنید. کلمات را گوش داده و تکرار کنید و سپس آن‌چه یاد می‌گیرید را تست کنید. شما می‌توانید میکروفن را خاموش و آن را تنها در تست‌ها روشن کنید. کلماتی که یاد می‌گیرید را باید در جمله‌ها به کار ببرید، با این روش، گرامر زبان را هم یاد می‌گیرید.

هنگامی که درس می‌خوانید، می‌توانید لیست واژگان را ببینید و سپس از فلش‌کارت‌ها یا نوشتن تمرین‌ها درباره آن‌چه آموخته‌اید، استفاده کنید. اگر در یادگیری زبانی که می‌آموزید جدی هستید، Babbel می‌تواند برایتان مفید باشد.

Rosetta Stone
Rosetta Stone رهبر تدریس زبان در ٢٥‌سال گذشته در جهان بوده است، بنابراین تعجبی ندارد که برنامه موبایل هم داشته باشد. از بین ٢٤ زبان می‌توانید انتخاب و شروع به یادگیری اصول اولیه کنید. به کلمات گوش دهید و آن‌ها را تکرار کنید، سپس عکس‌ها را با عبارات مطابقت دهید. شما به راحتی می‌توانید پیشرفت خود را با پاسخ صحیح در تلفظ، واژگان و دستور زبان بررسی کنید. Rosetta Stone ابزار مبتنی بر اشتراک است، اما شما اگر دوست دارید می‌توانید از درس اول اشتراک‌گذاری را انتخاب کنید. به شما پیشنهاد می‌شود اگر در یادگیری زبان جدی هستید، Rosetta Stone را به‌عنوان یک گزینه عالی در نظر داشته باشید.

HelloTalk
HelloTalk شما را به افرادی که می‌خواهند زبان شما را یاد بگیرند و شما می‌خواهید زبان آن‌ها را یاد بگیرید، وصل می‌کند. این یک ایده اساسی برای یادگیری زبان است و به شما امکان صحبت‌کردن به زبان مادری را می‌دهد و در عین حال شما یک زبان جدید را هم یاد می‌گیرید. همه کسانی که در این اپ حضور دارند، به همین دلیل کاربر آن شده‌اند و شما بدون هیچ مشکلی می‌توانید هم دانش‌آموز باشید و هم معلم.

HelloTalk به شما اجازه می‌دهد سطح ورودی خود را انتخاب و سپس یک غریبه را برای صحبت‌کردن پیدا کنید. انواع ابزار مانند اصلاح، ترجمه و صحبت‌کردن در آن وجود دارد.

منبع: فرارو
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین