تبیان، دستیار زندگی

برخی به اسم دیپلماسی درخدمت استکبار هستند

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: ممکن است برخی به اصول انقلاب اعتقاد داشته باشند اما تاکتیک‌هایی را برای توسعه روابط با برخی کشورها انتخاب می‌کنند که باعث خدمت به استکبار می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
نماینده مجلس
حمیدرضا حاجی‌بابایی در خصوص عملکرد وزارت امور خارجه و کاهش فعالیت‌های این وزارتخانه در عرصه دیپلماسی اظهار داشت: فعالیت‌های دیپلماسی در کشور ما به میزان اعتقاد به اصول انقلاب برمی‌گردد. ممکن است برخی به اصول انقلاب اعتقاد داشته باشند اما تاکتیک‌هایی را برای تعامل و توسعه روابط با برخی کشورها انتخاب کنند که منجر به خدمت به غرب و استکبار شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری بارها از این افراد نام برده و بر تدیّن آنها تأکید کرده‌اند اما متأسفانه یکی از راهکارهای اعمال سیاست‌های غرب، نفوذ است.

وی در تشریح این مسئله گفت: نفوذ به معنای خائن بودن فرد نیست بلکه ظریف‌ترین نوع نفوذ این است که فکر می‌کند انقلابی است اما حرکت‌های او موجب تأمین منافع غرب و آمریکا می‌شود. اگر خود را با سیاست‌های مد نظر مقام معظم رهبری که با ارزش‌های نظام همسو و هم‌جهت است، هماهنگ کنیم، تحت نفوذ قرار نمی‌گیریم.

حاجی‌بابایی خاطرنشان‌ کرد: وزارت خارجه باید بداند شکست نشست ورشو، ناشی از حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و پیروزی در سوریه برامده از حضور انقلابی ملت ایران است.
منبع:خبرگزاری مهر