تبیان، دستیار زندگی

موج سواری در بازار ارز

رئیس کل بانک مرکزی نوسان های اخیر در بازار ارز را ناشی از موج سواری برخی دانست و تاکید کرد: این بانک برای جلوگیری از بی ثباتی در بازار حضور دارد و در صورت ضرورت، اقدام های لازم را انجام خواهد داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
همتی
عبدالناصر همتی در یادداشت اینستاگرامی، نوشت: «در روزهای اخیر به مدد اظهارات و انذار برخی افراد درخصوص احتمال رد لایحه پالرمو یا سر رسید شدن سپرده های 20 درصدی یا وضعیت بودجه 98 و فضای منفی ناشی از تلاش برای ارایه برخی طرح ها و اقدام های غیرمتعارف، عواملی که علاقه مند برهم زدن بازار ارز و ایجاد نوسان در آن هستند، تلاش کرده اند بر موج افزایشی سوار شده و نوسان هایی هرچند اندک در بازار ایجاد کنند.»

«این عوامل اطمینان دارند که با صدور مجوز اخیر بانک مرکزی به برخی صادرکنندگان برای عرضه ارز خود در صرافی ها در یک ماهه باقیمانده سال، تعادل بازار به نفع عرضه به هم خواهد خود و لذا اقدام به پیش بینی کرده و فضای تبلیغاتی لازم را برای خنثی کردن آن بوجود آوردند.

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: بانک مرکزی برای جلوگیری از بی ثباتی در بازار حضور دارد و در صورت ضرورت اقدام های لازم را انجام خواهد داد.
به گزارش ایرنا، نرخ ارزهای عمده دیروز در بازار روند افزایشی داشت به شکلی که ظهر دیروز به 12 هزار و 300 تومان بابت هر دلار آمریکا و بیش از 14 هزار تومان بابت هر یورو رسید که با ورود بانک مرکزی، نرخ ها روند نزولی گرفت.

نرخ ارزهای عمده در بازار آزاد

در بازار آزاد تهران و بر اساس اعلام بانک مرکزی ظهر امروز هر دلار آمریکا در صرافی ها 12 هزار و 250 تومان و هر یورو 13 هزار و 950 تومان عرضه می شود.
با این حال برخی صرافی ها هر اسکناس دلار را 12 هزار و 360 تومان و هر یورو را 14 هزار و 60 تومان می فروشند.

در سامانه سنا دیروز میانگین فروش هر یورو 13 هزار و 965 تومان و هر دلار 12 هزار و 72 تومان بود و حواله هر یورو در نیما 9 هزار و 820 تومان و هر دلار هشت هزار و 688 تومان به طور میانگین فروخته شد.
نرخ ها در سامانه سنا بیانگر معاملات انجام شده توسط بانک ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است و در سامانه نیما حواله های ارزی مبادله می شود.
منبع:خبرگزاری ایرنا