تبیان، دستیار زندگی

«ریست» روایتگر جهان‌های موازی است

محمدرضا لطفی درباره پروژه جدیدش در سینما با نام «ریست» صحبت کرد و درباره روند تولید و محتوای فیلمنامه توضیح داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :
 
محمدرضا لطفی

محمدرضا لطفی درباره پروژه جدیدش در سینما با نام «ریست»  گفت: یک سال پژوهش و ۲ سال نگارش فیلمنامه این فیلم سینمایی به طول انجامید.

وی درباره قصه «ریست» توضیح داد: این فیلمنامه درباره فردی است که بیماری پارانویا دارد و در ۲ دنیای مختلف زندگی می کند و همین موضوع دستمایه ای است که بحث جهان های موازی را مطرح کنیم.

کارگردان «روایت ناپدید شدن مریم» افزود: قصد داریم زندگی این بیمار را در ۲ دنیایی که زندگی می کند روایت کنیم و لازم به ذکر است که فرم اجرایی «ریست» برای اولین بار در سینمای ایران اجرا می شود.

وی درباره آخرین وضعیت تولید «ریست» توضیح داد: مدتی است پیش تولید فیلم آغاز شده ولی تاریخ قطعی شروع فیلمبرداری هنوز قطعی نشده است.

به گفته وی، بازیگران حاضر در فیلم و عوامل پشت دوربین قطعی شده اند ولی اسامی آنها اعلام نشده است.

او درباره انتخاب بازیگران فیلم جدیدش گفت: بحث چهره بودن بازیگران در فیلم برایم خیلی معنا ندارد و بازیگر باید توانایی ایفای نقش را داشته باشد و به آن نقش بخورد. تعریف من از چهره کسی است که بتواند به بهترین شکل نقش را ایفا کند. بازیگر شناخته شده در فیلم ما وجود دارد ولی اینکه این فرد از نظر همه چهره شناخته می شود یا خیر برایم مرزبندی ندارد.

لطیفی در پایان با اشاره به اینکه تمام لوکیشن های فیلم در شهر تهران خواهد بود و فیلمبرداری یک تا یک ماه و نیم به طول می انجامد، گفت: هدفم ساخت فیلم خوب است و هنوز برای حضور فیلم در جشنواره های خارجی یا اکران عمومی برنامه ریزی نکرده ایم.

منبع: خبرگزاری صبا